Станом на 1 січня 2018 року у Менському відділенні управління виконавчої дирекції Фонду соціального страхування України в Чернігівській області (далі – відділення) перебуває на обліку 3331 страхувальник  (1120 юридичних та 2211 фізичних осіб). Мають право на соціальні послуги від відділення 16307 застрахованих осіб.

Cтрахувальниками за 2017 рік подано 2113 заяв-розрахунків на фінансування матеріального забезпечення на загальну суму 10081 тис. грн, в тому числі по тимчасовій втраті працездатності – на суму 7464 тис. грн, по вагітності та пологах – на суму 2561 тис. грн та на поховання – 55,8 тис. гривень. Оплачено 5590 листків непрацездатності, виплати отримали 5261 застрахована особа. Згідно з наданими заявами-розрахунками профінансовано  71734 календарних дні тимчасової непрацездатності. Кількість лікарняних зменшилась у 2017 році порівняно з попереднім роком на 164 листки непрацездатності, зменшилась і загальна кількість днів непрацездатності – на 5360. Незважаючи на це, збільшились витрати Фонду, що пов’язано з ростом заробітної плати.

Усі підприємства, установи, організації та фізичні особи-підприємці отримують фінансування від Фонду в повному обсязі протягом 3-5 робочих днів від подання заяв-розрахунків, попри передбачених законодавством 10 робочих днів. Відновлювальним лікуванням після перенесених захворювань і травм у реабілітаційних відділеннях санаторно-курортних закладів за путівками, придбаних за рахунок коштів Фонду, було забезпечено 75 застрахованих осіб на загальну суму 1 млн 235 тис. гривень.

Станом на 01 січня 2018 року відділення проводить щомісячні виплати 244 потерпілим на виробництві та 13 утриманцям через втрату годувальника. За 2017 рік виплачено 3879 тис. грн страхових виплат. Середня щомісячна страхова виплата за роки діяльності відділення зросла в 11 разів та склала 1118 гривень. Важливим напрямом діяльності була робота з відновлення здоров’я потерпілих на виробництві. На обліку перебуває 6 осіб з інвалідністю I групи, 22 – II групи, 114 – III групи. Медико-соціальні послуги отримали 29 потерпілих на виробництві на загальну суму 427 тис. гривень.

Одним із основних завдань є профілактика виробничого травматизму. Страховим експертом з охорони праці відділення протягом 2017 року були здійснені заходи, спрямовані на запобігання нещасним випадкам на виробництві та профзахворюванням:

надано страхувальникам консультацій 142
проведено семінарів (взято участь) 7
проведено нарад (взято участь) 36
взято участь у роботі круглих столів 6
здійснено публікацій у ЗМІ 16
участь у опрацюванні та впровадженні системи управління охороною праці на підприємствах  

55

участь у роботі комісій з питань охорони праці підприємств 3
участь у розробленні інструкцій з охорони праці на підприємствах 62
участь у розробленні профілактичних заходів, механізмів їх реалізації, впровадження їх на підприємствах страхувальників, внесення пропозицій щодо підвищення безпеки виробництва  

 

11

Також здійснювалися інші профілактичні заходи.

Останнім часом виробничий травматизм у відділенні має тенденцію до зменшення. За минулий рік зареєстровано 10 нещасних випадків на підприємствах, із них: 6 пов’язали з виробництвом, 2 визнали не пов’язаними з виробництвом, за 2 нещасними випадками ( в т. ч. 1 смертельному) продовжили розслідування на наступний рік.

Колектив відділення і надалі докладатиме максимальних зусиль для забезпечення соціальних гарантій застрахованим особам, передбачених чинним законодавством.

 

Галина Коваленко, начальник Менського відділення

управління виконавчої дирекції Фонду соціального

страхування України в Чернігівській області

Коментарі закриті.