Менська ОДПІ повідомляє: підприємці 1 та 2 груп звільняються від сплати єдиного податку у зв’язку з мобілізацією.

Відповідно до Указу Президента України «Про часткову мобілізацію» від 17.03.2014 р. № 303/2014, у зв’язку з різким ускладненням внутрішньополітичної обстановки, втручанням Російської Федерації у внутрішні справи України, зростанням соціальної напруги в АР Крим і місті Севастополі та згідно з Конституцією України на території України оголошено часткову мобілізацію. Мобілізація проводиться протягом 45 діб.

Платники єдиного податку 1 та 2 групи, які не використовують працю найманих осіб, звільняються від сплати єдиного податку протягом одного календарного місяця на рік на час відпустки.

Тобто ця категорія платників єдиного податку на законних підставах може скористатися правом на тимчасову відпустку та разом із тим використати можливість не сплачувати єдиний податок на період відпустки.

Ураховуючи зазначене вище та з метою  врегулювання питань щодо нарахувань авансових внесків для фізичних осіб — підприємців платників єдиного податку 1 і 2 груп, що не провадили господарську діяльність на період мобілізації та не одержували дохід, контролюючі органи матимуть підстави вважати податковий борг платника єдиного податку, що виник унаслідок непереборної сили (форс-мажорних обставин), безнадійним податковим боргом, що підлягатиме списанню, але водночас зазначена вище категорія платників повинна буде надати підтверджуючий документ із військового комісаріату, у якому буде  зазначено період перебування на зборах.

Коментарі закриті.