На засіданні комісії з надання одноразової виплати допомоги по безробіттю Єрош Ю.О. розповідає про плани, щодо започаткування власної справи

Ситуація, яка склалася сьогодні на ринку праці району свідчить про те, що зараз не всі можуть знайти пристойну роботу, а дехто її взагалі втрачає. Саме ці обставини часто спонукають людей до заняття підприємництвом. З метою забезпечення зайнятості, підтримки малого та середнього бізнесу, створення нових робочих місць служба зайнятості допомагає безробітним громадянам у започаткуванні власної справи.

Зокрема, з травня 2010 року Державний центр зайнятості відновив виплату допомоги з безробіття одноразово — для організації підприємницької діяльності. 17 безробітних громадян Менського району у минулому році скористалися цією можливістю, та започаткували власну справу.

Першу інформацію про те, як стати бізнесменом, можна почерпнути з матеріалів, розміщених в інформаційному куточку центру зайнятості «Для вас, майбутні підприємці». Бажаючі започаткувати власну справу за сприяння служби зайнятості можуть безкоштовно отримати інформаційно-консультаційні послуги з питань підприємництва, та пройти професійне навчання основам організації бізнесу.

Одноразова виплата всієї допомоги з безробіття — фінансова підтримка того, хто започатковує власну справу. Її можуть отримати ті безробітні, яким виповнилося 18 років, у разі, якщо вони не можуть бути працевлаштовані за сприяння служби зайнятості протягом місяця у зв’язку з відсутністю для них на ринку праці підходящої роботи.  Одноразова виплата допомоги по безробіттю виплачується у розмірі річної суми допомоги по безробіттю, визначеної конкретному безробітному. Якщо безробітний вже отримав частину призначеної допомоги  по безробіттю, то надається її залишок. Іншими словами, розмір вираховується кожному безробітному індивідуально.

Одноразова виплата допомоги по безробіттю не надається безробітним у разі недотримання рекомендацій щодо сприяння працевлаштуванню відповідно до Закону України «Про зайнятість населення» та особам, які протягом останніх 24 місяців, що передували початку безробіття, були зареєстровані як суб’єкти підприємницької діяльності.

Державна служба зайнятості залучає безробітних, які виявили бажання отримати допомогу по безробіттю одноразово для організації підприємницької діяльності, за їх згодою та з урахуванням професійної діагностики до семінарів або організовує навчання основам бізнесу відповідно до чинного законодавства.

Для розгляду питань щодо отримання допомоги безробітний подає до центру зайнятості такі документи:

– заяву про надання допомоги;

– бізнес-план.

Рішення про одноразову виплату допомоги по безробіттю приймається директором центру зайнятості на підставі висновку комісії з питань одноразової виплати допомоги по безробіттю для організації підприємницької діяльності щодо здатності безробітного до підприємницької діяльності. Висновок комісії базується на результатах професійної діагностики безробітного, набутих ним знань з організації підприємницької діяльності та аналізу його бізнес-плану.

Розрахунок суми допомоги по безробіттю для виплати її одноразово безробітному здійснюється з дня державної реєстрації його як фізичної особи – підприємця або з дня державної реєстрації юридичної особи, засновником якої є безробітний.

Стати підприємцем не складно, тільки треба повірити у себе, бачити мету, якої хочеш досягти. А служба зайнятості допоможе у досягненні задуманого.

Коментарі закриті.