клубПідліткам заборонено перебувати в клубах і ресторанах після 10-ї години вечора. Такий закон набув чинності в липні 2013 року, і його виконання контролюється міліцією.

Пише ПіК з посиланням на «Чернігівські Відомості»

В Україні до останнього часу вся відповідальність щодо дотримання режиму дня неповнолітніми лягала на батьків. А вони не завжди в курсі, особливо якщо перебувають на заробітках. І не завжди можуть утримати своїх чад від спокус. Зусиль мам і тат мало — «зависання» підлітків у нічних клубах набуло вже загрозливого характеру.

Згідно з Конвенцією ООН про права дитини держава має максимально турбуватися про здоровий розвиток дітей. У них є право на відпочинок і дозвілля, участь в іграх і розважальних заходах, що відповідають їхньому віку. Але в Україні значна кількість дітей проводить час у місцях, що аж ніяк не сприяють їхньому культурному та інтелектуальному розвитку — у нічних клубах, пабах, барах, комп’ютерних клубах, більярд-клубах, інтернет-кафе. Майже всі вони відкриті вночі, і діти буквально ризикують своїм здоров’ям, розважаючись там до ранку.

Однак ще більшій небезпеці вони піддаються в таких місцях через те, що без нагляду батьків можуть легко стати жертвами злочинів. Дітям продають алкогольні напої, цигарки, наркотики, психотропні речовини, вчиняють щодо них фізичне насильство.

Як свідчать оперативні дані міліції, нічні клуби, дискотеки та інтернет-кафе стали поширеним місцем збуту наркотиків. За інформацією газети «Україна молода», у 18 з 20 перевірених правоохоронцями розважальних молодіжних центрах були зафіксовані випадки продажу наркотичних та психотропних речовин.

Очевидно, що назріла заборона на перебування дітей без батьків у розважальних закладах від 22-ї вечора до 6-ї ранку. Що й було закріплено відповідним законом.

До того ж заборона не стосується театрів, кінотеатрів, філармоній та будинків культури. «Ніч у музеї» можна відвідати без ризику.

Закон передбачає встановлення штрафів для власників розважальних закладів, які пропускатимуть підлітків після 22.00, і штраф за це складе від 20-ти до 50-ти неоподатковуваних мінімумів громадян (від 340 до 850 гривень).

Майже 40% українських підлітків віком 14—18 років регулярно вживають алкогольні напої. Нещодавно Всесвітня організація охорони здоров’я провела опитування школярів у 41 країні світу щодо того, чи вживають вони спиртне. Згідно з їхніми відповідями, Україна у списку перша. Навіть у 11—12-річному віці приблизно шоста частина підлітків (переважно хлопчиків) уже знає, що таке стан сп’яніння. Сьогодні в країні 1% підлітків 12—13-ти років вживає спиртні напої щодня. Вживання пива в Україні серед підлітків за останні чотири роки зросло вдвічі. Не менш загрозлива статистика і з дитячої наркоманії — кожне п’яте дитяче отруєння відбувається внаслідок вживання психотропних і наркотичних пігулок

Коментарі закриті.