газПід час прес-конференції в Чернігові  з журналістами Голова Антимонопольного комітету України Василь Цушко зауважив, що будь-яке підключення в подачі електрики чи газу, подачі води чи відведення води потрібно зробити за рахунок підприємств, які ці послуги надають, пише ПіК.

«Стосовно ринків підключення до монополії, існує багато проблем. Я не знав про цю ініціативи і сьогодні лише почув. Про те що Чернігівська облрада звернулася у Верховну Раду, щоб по ринкам підключення були прийняті зміни в законах. Стосовно того, щоб будь-яке підключення в подачі електрики чи газу, подачі води чи відведення води – було за рахунок монополістів.

Споживач не залежно від того, чи то юридична чи то фізична особа розраховувався за послуги. І це правильно. Тому що головна проблема, і вона стримує до речі галузь будівництва і інші галузі та інвестиції, у тому що монополісти вимагають щоб сам інвестор чи сам споживач побудував той же газопровід до своєї хати чи до свого підприємства, ту ж лінію передач, той же трансформатор. І лише після чого його підключать. Що є не правильно.

У зв’язку з чим Президент України дав доручення Антимонопольному комітету (це доручення зафіксовано в указі Президента) про те, що ми повинні розібратися з ринком підключення електроенергії, з ринком підключення газу, з ринками підключення до води та водовідведення. А також ринком ритуальних послуг, збором і вивозом та захоронення побутових відходів, ринок ліків на всіх рівнях, ринок послуг який існує при наданні адміністративних послуг.

Указом Президента Антимонопольному комітету доручено, щоб ми дослідили ці ринки  і одразу ми виявляємо порушення та порушаємо справи. Кого потрібно штрафуємо, кого можливо через рекомендації просимо привести всі справи у відповідності до законодавства. Порушень багато, але я думаю, що ми спільними зусиллями прийдемо до відповідних результатів» – зазначив Василь Цушко.

Коментарі закриті.