нарада2Минулої п’ятниці в Чернігові відбулося засідання Всеукраїнської міжвідомчої координаційно-методичної ради з правової освіти під головуванням міністра юстиції України Олени Лукаш, повідомляє Хвиля Десни.

Учасники заходу обговорили питання діяльності органів внутрішніх справ України щодо підвищення рівня обізнаності з питань реалізації прав учасників процесу у кримінальному провадженні за Кримінальним процесуальним кодексом України та стану правоосвітньої діяльності в установах виконання покарань.

«В умовах розбудови суверенної, демократичної, соціальної, правової держави організація правової підготовки населення залишається важливою складовою державної політики у сфері утвердження й забезпечення прав і свобод людини», – наголосив у своєму вітальному слові голова Чернігівської облдержадміністрації Володимир Хоменко.
За його словами, тема підвищення рівня правової освіти набуває особливо важливого значення, коли йдеться насамперед про учнівську та студентську молодь.

«Саме освіта дозволяє молоді реалізовувати свій творчий потенціал, втілювати в життя прогресивні ідеї. У тому числі й підвищення рівня правової освіти відіграє важливу роль у соціалізації, прищепленні таких цінностей, як суспільна відповідальність, посиленні комунікативних навичок молодого покоління», – зазначив Володимир Хоменко, цитуючи виступ Президента України Віктора Януковича на Всеукраїнському форумі молоді.

Керівник області зазначив, що на рівні регіону така допомога надається як органами виконавчої влади, так і місцевого самоврядування – через мережу громадських приймалень, консультативних пунктів, телефонних «гарячих ліній», семінарів, засідань «круглих столів», а також зустрічей із населенням.

Активну участь в організації і здійсненні правоосвітніх заходів беруть навчальні установи, громадські об’єднання, заклади культури та засоби масової інформації. При цьому особливою увагою охоплені неповнолітні, які перебувають у Чернігівському слідчому ізоляторі. Спеціально для таких категорій осіб роз’яснюються права, гарантовані міжнародним та національним законодавствами.

Проведення різних правоосвітніх заходів у місцях позбавлення волі сприяє формуванню у засуджених та ув’язнених правової культури, вміння користуватися правовими нормами, що в майбутньому забезпечить їм правову захищеність.

Володимир Хоменко висловив сподівання, що розгляд на сьогоднішньому засіданні таких важливих питань представниками центральних та місцевих органів влади, правоохоронних структур дасть новий поштовх у розвитку системи правової освіти населення, надасть можливість напрацювати практичні рекомендації щодо підвищення її рівня.

На засіданні також виступив голова Чернігівської обласної ради Анатолій Мельник, який доповів про активну участь членів постійної комісії облради з питань законності, правопорядку, регламенту і депутатської етики в напрацюванні й розробці спільно з правоохоронними органами та облдержадміністрацією галузевих програм і рішень правового характеру.

Зокрема, в нинішньому скликанні прийнято регіональну Комплексну програму профілактики правопорушень на 2011-2013 роки, мета якої – усунення передумов для вчинення правопорушень і забезпечення конституційних прав та свобод людини.

Анатолій Мельник акцентував увагу на окремих важливих напрямах діяльності профільної постійної комісії, яка детально вивчила стан дотримання законних прав і свобод засуджених у Чернігівській виправній колонії № 44 та прийняла за результатами своєї роботи відповідні рекомендації.

Голова обласної ради зазначив, що питання правового захисту є актуальними для кожної людини і кожної територіальної громади, їх постійно порушують під час проведення загальних зборів громадян за місцем проживання та єдиного Дня депутата.

«Саме тому обласна рада й надалі планує тісно спів­працювати з органами юстиції з метою підвищення координуючої ролі органів місцевого самоврядування у правоосвітній діяльності», – наголосив на завершення свого виступу Анатолій Мельник.

Під час заходу також виступили представники Міністерства внутрішніх справ, Управління МВС в області, Державної пенітенціарної служби, Координаційного та регіональних центрів з надання безоплатної вторинної правової допомоги.
На закінчення робочої поїздки міністр юстиції України Олена Лукаш, яку супроводжували перший заступник ДПтС Сергій Сидоренко та начальник управління ДПтС України в Чернігівській області Олександр Доробалюк, відвідала Чернігівську виправну колонію № 44, де ознайомилася з умовами тримання засуджених жінок.

Коментарі закриті.