З 1 вересня для першачків та початкових класів, включно до 4 класу, Міносвіти зменшило навантаження. Програма скорегована на 5-10%, але нововведення відчують усі.

Учні вже не повинні будуть читати на швидкість, писатимуть олівцями, а з літератури приберуть радянських авторів, замість них з’являться сучасні українські. 

Першокласнки цьогоріч вчитимуться вже за новою програмою. Писатимуть олівцями замість ручки, так можна буде легко виправляти помилки і не боятись зауважень вчителя.

Щоб учитись було легко, вчителям заборонять навіть писати червоною пастою в дитячих зошитах. А ще, зовсім скасують читання на швидкість.

Схеми речення, а також умовне позначення слів, також перестануть вивчати, вони заскладні для учнів. А вчителям дадуть більше самостійності, з 1 вересня вони самі вирішуватимуть скільки навчальних годин відводити на ту чи іншу тему.

Ще одне нововведення. В 1-2 класі на пам’ять треба буде знати не всю табличку множення, а лише до 5. Повністю її вивчити треба буде вже в 3 класі. До цього для вирішення вправ на партах лежатиме табличка множення.

Є зміни у літературі та музиці. У школі з’явиться новий жанр, з 3 класу учні вчитимуться писати есе. Головні зміни в програмах всієї школи будуть вже у 2018 році.

Коментарі закриті.