Перша допомога. Що має бути в домашній аптечці?
«Обов’язково стежте за терміном придатності ліків, за наявністю етикетки, – застерігає лікар Олена Перевисла. – І пам’ятайте: аптечка – це лише перший етап медичної допомоги, а не спосіб лікування. Обов’язково зверніться до лікаря».

Навіть коли ви впевнені у своєму здоров’ї, необхідно знати, що повинно бути в домашній «лікарні». Правильно зібрана аптечка першої допомоги може виявитися просто неоціненною. Поради дає лікар анестезіолог-реаніматолог Менської центральної райлікарні Олена Перевисла.

Прописка для аптечки

– Спершу потрібно сказати про вибір місця зберігання, – констатує Олена Миколаївна. – Воно має бути легкодоступним для дорослих членів вашої родини, але ніяк не для дитини. Нерідко трапляється, що мами помічають розібрану аптечку тільки тоді, коли поруч з нею валяються порожні блістери від таблеток. І ось тоді починається реальна паніка, адже не ясно, чи дитина проковтнула ліки, чи викинула, чи заховала в «надійне» місце для своїх майбутніх ігор. Тому бажано тримати аптечку в одній з кімнат, але десь вище – на антресолях, у верхніх шухлядах серванта або кухонного гарнітуру.

Зберігання ліків

Для сховища ліків краще всього вибрати ящичок або коробку, розміри яких дозволяли б зручно розкласти всі препарати, щоб вони не плуталися. А ще можна придбати вже готовий набір ліків для першої допомоги, які продаються в аптеках.

Деякі вважають за краще виділяти навіть кілька коробок під аптечку. В одній зберігають ампули, флакони, пляшечки, в іншій – ліки в м’якій упаковці, а в найбільшій – перев’язувальний матеріал, шприци.

Усього потроху

Ящик приготували, а що ж туди складати?

Перев’язувальні матеріали: бинти стерильні (вузький і широкий), бинт нестерильний, вату, індивідуальні пакети для перев’язок, серветки марлеві стерильні, гумовий джгут для зупинки кровотеч.

Матеріали для обробки ран та зупинки кровотеч: йод, зеленка, пластирі (медичний, бактерицидний), хлоргексидин, етиловий спирт, фурацилін. Від опіків допоможе пантенол, для інгаляції підійдуть шавлія, олія евкаліптова. Аміачний 10% розчин – для виведення з непритомності.

Лікарські препарати внут­рішнього застосування: жарознижуючі (аспірин або парацетамол); серцеві (корвалол, валідол, нітрогліцерин); знеболюючі (ібупрофен або анальгін); спазмолітики (дротаверин); фестал або мезим (для шлунку); закріплюючі (плоди чорниці, фталазол, лоперамід); проти алергії (діазолін, фенкарол); при отруєннях (активоване вугілля); протиблювотне (метоклопрамід); препарати, що знижують кислотність шлунка (маалокс, омепразол); від нежиті (нафтизин, піносол); протипростудні і «антигрипіни» (колдрекс, терафлю, грипоцитрон); відхаркувальні (мукалтин, сироп подорожника, лазолван); від болю в горлі (стрепсилс, септифрил).

Інше: градусник, піпетки (для носа, очей, вух), гумова грілка, шприци різного об’єму, гірчичники.

Тим, хто страждає на хронічні хвороби, варто забезпечити аптечку препаратами, які використовують для зняття загострень і нападів.

Коментарі закриті.