У зв’язку із запланованим подорожчанням природного газу все більше надходить заяв від окремих власників приміщень у багатоквартирних будинках з приводу переведення приміщень на індивідуальне опалення, – повідомляє міськрада.

Переведення багатоквартирного будинку на індивідуальне електричне опалення та гаряче водопостачання потребує повної реконструкції як зовнішніх мереж електропостачання, так і внутрішньобудинкових мереж, оскільки при проектуванні будинку з централізованим теплопостачанням такі електричні навантаження не враховувались і пропускна спроможність мереж недостатня для забезпечення необхідної електричної потужності споживачів.

Також, на сьогоднішній день, практика встановлення індивідуального опалення в багатоквартирних будинках показала неможливість його широкого застосування. Майже в кожному будинку є певна кількість малозабезпечених мешканців, які не можуть дозволити собі витрати, пов’язані з встановленням індивідуального опалення.

При відключенні частини квартир мешканців від системи централізованого теплопостачання та за відсутності поквартирного обліку споживання теплової енергії, оплата за отриману на потреби будинку теплову енергію буде розділена пропорційно між тими мешканцями, які не встановили індивідуальне опалення. Внаслідок цього вартість теплової енергії для цих малозабезпечених споживачів зросте у багато разів, що негативно позначиться на їх матеріальному стані.

Крім того подавати теплову енергію тепловими мережами на будинок, в якому опалюється близько 10 відсотків квартир технічно та економічно не обґрунтовано, що призведе до необхідності зупинки джерела теплової енергії через неможливість подальшої експлуатації в умовах критично низьких навантажень. А соціально незахищені верстви населення, які не мають змоги встановити автономну систему опалення, залишаться взагалі без опалення.

Саме з метою захисту прав усіх мешканців, до Правил надання послуг з централізованого опалення, постачання холодної та гарячої води і водовідведення внесено принципові зміни з уточненням, що відключення можливе лише цілого будинку за умови згоди усіх його мешканців, та тільки у разі, коли технічна можливість такого відключення передбачена затвердженою органом місцевого самоврядування схемою теплопостачання.

Враховуючи вищевипладене, на виконання рішення комісії по розгляду питань щодо відключення споживачів від мереж ЦО і ГВП ри Менській міській раді (далі – Комісія) інформуємо жителів міста, що надання дозволу на переведення на індивідуальне опалення відбувається у відповідності до наказу Міністерства будівництва, архітектури та житлово-комунального господарства України від 22.11.2005 року № 4 «Про затвердження Порядку відключення окремих житлових будинків від мереж централізованого опалення та постачання гарячої води при відмові споживачів від централізованого теплопостачання».

Для цього власник (власники) будинку повинен звернутися до постійної Комісії звернутися з письмовою заявою , в якій слід зазначити причини відключення. До заяви слід додати копію протоколу загальних зборів мешканців будинку щодо створення ініціативної групи з вирішення питання відключення від мереж ЦО і ГВП та прийняття рішення про влаштування у будинку системи індивідуального або автономного опалення. При цьому рішення про відключення будинку від системи централізованого опалення з улаштуванням індивідуального опалення повинно бути підтримане всіма власниками (уповноваженими особами власників) приміщень у житловому будинку.

Коментарі закриті.