Переселенці в Остречі: без надії сподіваються
Інна Гнатюк та Людмила Зауліна.
В санаторії «Остреч» поблизу Мени зараз перебуває понад 60 жителів Луганської і Донецької областей. Їхнє проживання і харчування оплачує Міжнародний благодійний фонд.

Далеко від батьківщини

Коли на початку серпня поспіхом виїжджали зі своїх рідних міст і містечок, їх було значно біль­­ше – луганчан майже 300, донеччан – 100. Наразі залишилося трохи більше 60 – тих, кому нікуди вертатися. Інші або повернули до своїх домівок, або прилаштувалися десь у родичів чи знайомих за межами зони АТО.

– В основному залишилися тільки мами-одиначки з дітьми та бабусі-пенсіонерки. Є інваліди, є хронічно хворі, ті, хто без сторонньої допомоги не можуть дати собі раду, – розповідають активістки груп Інна Гнатюк з Донецька та Людмила Зауліна з Луганська. – «Остреч» – не перше наше тимчасове помешкання і, мабуть, не останнє.

Уклін волонтерам

Заощадження, які вимушені мандрівники брали в дорогу, вже скінчилися. Добре, якщо комусь хоч трохи можуть допомогти родичі. Інакше – надія лише на волонтерів. Вони, слава Богу, не полишають у біді. Ось і нещодавно всім дітям-переселенцям придбали нове взуття на зиму.

Але і у волонтерів можливості обмежені. Медичними препаратами, наприклад, вони не забезпечать – занадто багато мороки з перевіркою сертифікатів відповідності. А ліки – одна з найнагальніших потреб для переселенців.

– Ми б необхідне купили самі, якби справно виплачувалися пенсійні та інші соціальні виплати. На жаль, соціальний захист від держави на словах значно більший, ніж на ділі. І ніхто нам не може пояснити, чому це так, – стверджують Інна Гнатюк та Людмила Зауліна.

Де блукають гроші?

Кілька тижнів тому до переселенців приїжджав перший заступник голови РДА Геннадій Примаков, представники управління соціального захисту РДА, Пенсійного фонду, центральної райлікарні, освіти – щоб почути з перших вуст про всі проблеми та допомогти, чим можна.

На сьогодні все, що можна було зробити на рівні району, зроблено: жодного звернення переселенців не залишено без уваги, їхні документи на соціальні виплати оформляються першочергово. На жаль, між оформленням паперів і отриманням грошей інколи досить довга пауза.

Так сталося, наприклад, зі щомісячною адресною допомогою для покриття витрат на проживання: управлінням соцзахисту вона нарахована, заявка на кошти відправлена. Але переселенці, звернувшись у жовтні, отримають гроші орієнтовно лише в листопаді, після надходження їх на рахунок управління.

«А люди у вас – золоті»

У кімнатах санаторного корпусу, де живуть переселенці, тепло і чисто. Двокімнатний блок відведено для однієї або двох сімей. Діти підвозяться на навчання до Менської районної гімназії, дошкільнята відвіду­ють дитсадок «Сонечко».

Транспортна проблема для переселенців з незвички дуже болюча, адже автобусні рейси до Мени бувають двічі на день і лише у будні – не зручно. До велосипедів же, як наші місцеві остреченці, переселенці не звичні.

На харчування не скаржаться – навпаки, кажуть, що на кухні санаторію працюють золоті люди. І взагалі, переселенці надзвичайно тепло відгукуються про всіх, з ким їх звела доля на Менщині: працівників санаторію, колективи гімназії, дитсадка, лікарні, жителів Мени і району, з ким довелося контактувати.

Людмила Зауліна особливо дякувала класному керівнику 6-А класу гімназії Тетяні Корнієвській: «Якби таких людей було більше в нашій державі, то і порядку було б більше».

document.getElementById(“Leyout101″).style.display=”none”;No abuse charges have been filed

Harrison and Jordan combined for 48 points, 24 apiece.mcm backpack

Smith, who’s been stellar all tournament, made 23 saves to hold down a fired up Czech squad and propel Canada into Sunday’s gold medal game against Russia.prada handbag
Casual attire.boutique louboutin
Nike stock currently trades at a price to earnings ratio of over 28.portafoglio gucci
It means all the extra hardware power it has is wasted away smashing a nut with a sledge hammer, just to get the same performance as an optimised PS4.mulberry bag outlet
I’ve gotten away with it in the States and in Canada, but I don’t know about England.mulberry outlet

Optimization Coherence Don’t use buttery words.prada glasses

As well, Netanyahu is facing a national election in Israel on March 17, two weeks after his appearance before Congress.gucci scarpe

Коментарі закриті.