Нещодавно Верховна Рада прийняла зміни до пенсійного законодавства. Зокрема, депутати продовжили жін­кам право ви­ходу на пенсію у 55 років (1 січня 2015 року вони втрача­ли таку можливість) за умови не менше 30 років страхо­вого стажу та звільнення з ро­боти. Також набрав чинності Закон України «Про внесення змін до статті 37 Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб».

Прокоментувати ці зміни «Наше слово» попросило начальника управління Пенсійного фонду України в Менському районі Тетяну Лолу:

– Радіти з приводу можливості піти раніше на пенсію жінкам поки рано, бо Верховна Рада зміни ухвалила, але вони ще не набрали чинності. Підпише цей закон Президент, набере він чинності – отоді й коментуватимемо.

А щодо змін у пенсійному законодавстві для військовослужбовців, то вони вже діють з першого дня 2015 року. Згаданим законом встановлено, що пенсії в разі втрати годувальника, які призначаються членам сімей військовослужбовців, осіб, які мають право на пенсію за цим законом, не можуть бути нижче двох розмірів прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність. На сьогодні ця сума становить 1898 грн.

З 1 січня 2015 перераховані пенсії особам, яким раніше призначено пенсію в разі втрати годувальника відповідно до Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб». Іншим особам, які мають право на пенсію за зазначеним законом, перерахунок пенсії буде проводитися з дня звернення до Пенсійного фонду.

Розповіла Тетяна Лола і про те, хто має право на пенсію в разі втрати годувальника. Це непрацездатні члени сімей, які перебували на утриманні:

– загиблих, померлих або таких, що пропали безвісти, військовослужбовців, осіб, які мають право на пенсію за цим законом, які загинули (померли) внаслідок поранення, контузії або каліцтва, одержаних при захисті Батьківщини, ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС або виконанні інших обов’язків військової служби (службових обов’язків), або внаслідок захворювання, пов’язаного з перебуванням на фронті, у партизанських загонах і з’єднаннях та підпільних організаціях і групах, визнаних такими законодавством України, ліквідацією наслідків аварії на ЧАЕС чи участю у бойових діях у мирний час;

– померлих інвалідів війни, які мали право на пенсію відповідно до цього Закону;

– військовослужбовців, незалежно від їх смерті, якщо до складу сім’ї входять діти (до 18 років), які втратили обох батьків.

Коментарі закриті.