Міські «любителі паленої гуми» збираються на старому аеродромі та влаштовують змагання. Поганятися досхочу, випробувати свою машину може кожен бажаючий. Головне – дотримуватися правил техніки безпеки.
3524
Організаторами всього цього грандіозного дійства є Віталій Чубик та Роман Литвиненко. Сама ідея зародилася дуже давно. Але чекали вдалого місця та часу. Запиталися дозволу, щоб проводити перегони на старому аеродромі. Нині він є приватним.

Як тільки зійшов сніг, зібралися з друзями, почали прибирати, розчищати територію. Звичайно, на все це потрібні кошти, а спонсора знайти важко. Тож перший раз організовували все з власної кишені. Всі, хто цікавиться цим видом спорту, прийшли допомагати.

– Підготовка до перегонів починається у нас з 18-ї години. Зусрічаємося в центрі, організовуємо перевіз, – розповідає Ігор Валентій, діджей перегонів. – Збираємо обладнання, яке тільки хто зможе дістати. Пульт – мій, колонки, комп’ю-тер – інших. Починаємо з прибирання, розмітки території. Встановлюємо зону для глядачів. І все це потрібно встигнути за годину.

Перегони складаються з трьох заїздів. Хто першим прибув на фініш, повертається з увімкненими фарами. Переможцям вручають подарунки, придбані на зібрані кошти.

Участь можуть брати всі, хто тільки побажає: хоч ти на автомобілі, хоч на мотоциклі чи взагалі на моторолері. З ближніх сіл також приїжджають поганяти. Зв’язок з учасниками підтримується через інтернет або знайомих.

Техніки безпеки автогонщики дотримуються суворо: нема шолома у мотоцикліста – позичай у когось, інакше – не поїдеш.

Про глядачів також не забувають. Досвід показав, що за ними треба більше нагляду, ніж за гонщиками. Щоб кожного разу не умовляти вболівальників відійти на три кроки назад, вздовж траси відведена територія на безпечній відстані. Організовано зручну парковку, аби учасники могли вільно виїхати на старт.

Бажаючих позмагатися не так і багато: практично одні і ті ж. А от глядачів одного разу нарахували близько півтисячі.

Найцікавіше для любителів такого видовища – перегони вантажівок! Коли автівки виїжджають на лінію старту, серед гурту чується: «О-о-о, ну нарешті! Давай, давай! Ого, як погнав!»

Зупинятися на досягнутому учасники автоперегонів не збираються. Навпаки, хочуть проводити змагання частіше і працюють над розвитком.

Коментарі закриті.