Одним з актуальних питань, яке цікавить підприємців – право скористатися перевагами спрощеної системи оподаткування. 16 грудня 2014 року є останнім днем подання заяви для переходу на спрощену систему оподаткування платниками інших податків і зборів, які бажають з І кварталу 2015 року перебувати на єдиному податку.

Так, Податковим кодексом України передбачено, що платники повинні подати відповідну заяву до контролюючого органу не пізніше ніж за 15 календарних днів до початку наступного календарного кварталу. Також до поданої заяви додається розрахунок доходу за попередній календарний рік.

Нагадуємо, що перехід на спрощену систему оподаткування регламентується ст. 298 Податкового кодексу України та здійснюється лише один раз протягом календарного року за умови дотримання суб’єктом господарювання вимог, встановлених для відповідних груп платників єдиного податку.

Які переваги існують у підприємців-спрощенців? Пунктом 295.5 статті 295 Кодексу встановлено, що платники єдиного податку першої та другої груп, які не використовують працю найманих працівників, звільняються від сплати єдиного податку протягом одного календарного місяця на рік на час відпустки, а також за період хвороби, підтвердженої копією листка непрацездатності, якщо вона триває 30 і більше календарних днів.

Отже, спрощенці першої та другої груп мають право надати заяву до податкової інспекції щодо періоду щорічної відпустки. Суми єдиного податку, сплачені авансовим внеском, зараховуються в рахунок майбутніх платежів з цього податку за відповідною заявою підприємця.

Нагадуємо, що платники єдиного податку першої та другої груп сплачують єдиний податок не пізніше 20 числа (включно) поточного місяця.

Звертаємо увагу підприємців, що відповідно до п. 122.1 Кодексу несплата (неперерахування) платником податків – фізичною особою сум єдиного податку у визначені строки, тягне за собою накладення штрафу у розмірі 50 відсотків ставок податку, встановлених для фізичних осіб – платників єдиного податку, визначених законодавчим актом.

Дотримуйтесь встановлених термінів оплати та користуйтесь перевагами спрощеної системи оподаткування.

Коментарі закриті.