04259564Понад 200 тисяч мешканців Чернігівщини одержують пенсію через пошту. Причому більшості з них гроші доставляють просто додому.

На запитання пенсіонерів, що надходять на гарячу лінію підприємства від пенсіонерів, відповідає Олег Обушний, новий керівник Чернігівської дирекції УДППЗ «Укрпошта», пише Хвиля Десни.

— Я збираю документи на оформлення пенсії. Банки заманюють пропозиціями отримувати гроші на картку, та я побоююся. А які переваги пропонує пошта? Марія Костянтинівна, Чернігів.

— Перш за все, «Укрпошта» — завжди поруч із вашою домівкою, адже має найбільш розгалужену мережу відділень зв’язку. Пенсію можна отримати у 566 наших відділеннях по всій області, навіть у найвіддаленіших населених пунктах. Однак за бажанням клієнта листоноша може доставляти пенсію просто до квартири! Більшість пенсіонерів області отримують свої гроші вдома.

Доставка абсолютно безкоштовна і, звичайно, зручна для пенсіонерів — не треба йти до банку, стояти в черзі чи шукати банкомат. Поштарі обов’язково доставлять гроші додому, незалежно від місця проживання пенсіонера й незважаючи на погодні умови.

Крім того, на пошті не потрібно оформлювати картки, відкривати рахунки, вчитися користуватися банкоматом, що непросто для багатьох людей похилого віку. У нас ви одержуєте гроші готівкою.

— Тільки-но оформив доставку пенсії до квартири. А чи можна принагідно скористатися й іншими послугами пошти вдома? Василь Миколайович, Михайло-Коцюбинське.

— Так, пенсіонери зі стажем знають, що листоноша не тільки приносить у квартиру гроші. До речі, окрім пенсії, ми доставляємо й соціальні виплати — треба тільки написати заяву до відділу соціального захисту. До того ж наш працівник може допомогти оформити субсидію, відправити кореспонденцію, передплатити улюблені видання, прийняти плату за комунальні послуги, принести товари, допомогти поповнити рахунок мобільного телефону, купити квиток на транспорт, замовити й доставити ліки та багато іншого.

— Хочу одержувати пенсію через «Укрпошту». Що для цього потрібно й куди звертатися? Олена Вікторівна, Ніжин.

— Необхідно тільки подати заяву до відділення Пенсійного фонду України, де ви оформлюєте пенсію. Для цього знадобиться паспорт, пенсійне посвідчення та ідентифікаційний код. До того ж ви самі можете обрати зручний для вас спосіб одержання пенсії: у відділенні поштового зв’язку або ж просто вдома. У будь-якому варіанті за отримання пенсії ви не платите жодної копійки.

— У мене пенсія 1178,27 грн. Отримую її на картку. Але банкомат видає тільки суму, кратну 10 гривням. Тобто щоразу залишається ще 8,27. А в мене кожна копійка на рахунку. Як бути? Валентина Романівна, Новгород-Сіверський.

— На відміну від банків «Укрпошта» віддає клієнтам усю суму виплат до копійки-готівкою й відразу. До того ж не забувайте: якщо кошти пенсіонерів на пошті мають виключно цільове призначення, то банки користуються ними і в іншій своїй діяльності, а тому ці гроші підпадають під певні ризики. І якщо Пенсійний фонд затримує на кілька днів виплати, то пошта розраховується з пенсіонерами своїми грошима.

— Я живу сама у Мньові Чернігівського району. Пенсію отримую на картку, але банкоматів у нас нема. Просила онука, щоб знімав гроші в Чернігові, але він приїжджає рідко. Та й випивати почав — не знаю, чи всі привозить. Що мені робити? Надія Пилипівна, Мньов.

— Ситуація типова: отримавши пластикову картку, пенсіонер стає користувачем карткового рахунку. І часто родичі пенсіонера користуються картками в своїх інтересах. Тому вам варто звернутися до відділення Пенсійного фонду із заявою щодо отримання пенсії через пошту. Листоноша доставить ваші гроші безпосередньо додому у визначений час.

Коментарі закриті.