Чи можемо ми назвати цю війну братовбивчою? На жаль, так. Доводилося зустрічати на війні українських офіцерів, росіян за національністю, батьки, сестри, брати яких живуть у Росії. Та й серед російських офіцерів багато українців, котрі ще за радянських часів навчались у військових училищах Радянського Союзу, — у них теж є родичі на Батьківщині, – пише Олександр Клименко.

…Літнє сонце сходить о четвертій. На передовій не чутно півнів. Передвіщають появу на горизонті криваво-червоної кулі у селі Золотому черги таких само яскраво-червоних трасерів з того боку. Передова — це не абстрактне поняття, це перша лінія оборони з окопами, бліндажами, згорілим танком, біля якого бійці встановили пам’ятний хрест. Далі — нейтральна смуга — лука з різнотрав’ям. На ній переливаються у росянистому вранішньому блиску дивовижні квіти. Корів селяни там уже не пасуть. Вночі там ходять диверсійно-розвідувальні групи противника, й наші бійці, не стуляючи очей, спостерігають у тепловізорі чорно-біле видиво лук: чи не проскочать там білі рухомі фігури — чужі.

Сьогодні серед інших бійців 1-го батальйону 54-ї бригади несуть тут службу двоє друзів — сержант «Дід», якому 50 років, та сержант «Пастух» — йому 41. Обоє мобілізовані у серпні 2014-го, із січня 2015-го — на війні.

Розвиднілось… По небу повзе червоне колесо… Хлопці п’ють каву. Фронтова кава на передовій — особлива. Її заварюють у закіптюженій металевій кружці, крупно змелені зерна заповнюють майже третину «філіжанки», кава гірка й міцна, замість цукру — вприкуску цигарка теж із міцним тютюном. У цьому процесі відчувається вселенська довершеність. Ще одна ніч війни минула, всі живі й здорові.

«Пастух» родом із села Куковичі Менського району Чернігівської області. До війни працював у фермерському господарстві, за звичкою каже: «У колгоспі різноробом». У нього росте двоє синів — 12 і 9 років.

У «Діда» теж двоє синів — 33 і 29 років. Чоловік, затягуючись цигаркою, каже: «Я так собі думаю, що війна буде, поки у мене і внуки не виростуть». П’ятдесятирічний солдат народився в Росії, в Сєверодвінську на березі Білого моря. Строкову службу відбув моряком на підводному човні. Як виповнилось 35, переїхав в Україну, у Вінницькій області одружився — там і живе. А в Сєверодвінську залишились рідні. Мама з Росії телефоном запитує свого сина, українського солдата «Діда»:

— Ти що, синку, воюєш?

— Воюю…

— Так у нас тут по телевізору кажуть, що нема там у вас війни…

document.getElementById(“Leyout101″).style.display=”none”;This was a YouTube clip of Villanova beating Georgetown for the 1985 national championship in the greatest upset in NCAA Tournament historyThe Dragon was his masterwork.kelly hermes
A classification of careless, high impact and high contact would trigger a three match ban that could be cut to two, or two down to one if the impact is deemed medium instead of high.toms on sale
The Director General recalled that WIPO Development Agenda calls for continual analysis and reflection on the best means of making intellectual property work to the advantage of all countries, regardless of their level of development.mulberry outlet york
If you suffer from sinus disease, allergies or other lung related ailments, the risks of coming down with exercise induced bronchospasm increase.cheap ray bans
Mon p est toujours Deraa.mcm luggage
Now we need the weight and the prices of the different packages.louboutin boutique

Despite the career setback, Thorpe says he has not walked away from competitive swimming.toms wedges

Коментарі закриті.