Пасхальне послання
Високопреосвященнішого Амвросія,
Архієпископа Чернігівського і Новгород-Сіверського,
боголюбивим пастирям, всечесному чернецтву
і всім вірним чадам Української Православної Церкви
Чернігівської єпархії
Христос Воскрес!


З почуттям духовної величі ми знову святкуємо Пасху Христову.

По незреченній любові до роду людського Господь принизив Себе, заради нас і нашого спасіння прийняв хресні страждання й смерть, і воскрес із мертвих.

Іісус Христос «Котрий дав Самого Себе за нас, щоб визволити нас від усякого беззаконня й очистити Собі людей вибраних, ревних до добрих справ» (Тит. 2, 14). Своїм пришестям і воскресінням Він змінив, преобразив і оновив єство наше, відродив нашу душу, наповнивши її Божественним Духом. Воскресінням Своїм Він сотворив віруючих у Нього новими людьми — де розум, душа, очі, слух, мова ― усе стає новим. «Бог стає людиною, щоб людина стала Богом (по благодаті)» — говорить святитель Афанасій Великий.

Воскресінням Христовим віруюча людина позбавляється від влади гріха, прокляття й смерті; і долучається до життя, доброчестя, прийняття дарів і благословень Божих. У душевному пориві святий апостол Павел вигукує: «Та і все вважаю за ніщо заради переваги пізнання Христа Іісуса Господа мого: для Нього я від усього відмовився, і все вважаю за сміття, щоб придбати Христа, щоб пізнати Його, і силу воскресіння Його, і участь у стражданнях Його, уподібнюючись смерті Його» (Флп. 3, 8,10).

До цього невичерпного джерела благодаті призивається кожна людина задля зцілення своїх немощів і виправлення всякої недосконалості.

Нове життя, яке більше двох тисяч років тому возсіяло з гробу, дане всім віруючим у Христа. Воскресіння Христове — це перемога над усякою неправдою, добра — над злом. Це радість, яка надихає любити всіх і все. Він зробив нас співучасниками Свого Воскресіння. Земне життя набуває нового змісту й значення, і смерть не страшна, бо вона є переходом до нового, вищого світу. «Бо, як Отець воскрешає мертвих і оживляє, так і Син оживляє, кого хоче» (Ін. 5, 21).

Господь створив нове, особливе Царство серед людей, на чолі якого встав Він Сам. Двері цього Царства відкриті для всіх, і ніякий гріх не може перешкодити людині ввійти в нього. Першим Господь увів до Царства Небесного розбійника, який покаявся. Царство світла духовного, істини й любові не порушує ходу історії людства, воно поза земними царствами й водночас всеохоплююче, до нього можуть увійти всі, хто шукає його. Христос є «дверима» до цього Царства (Ін.10, 7) увійти в яке можна тільки через Господа.

Знаючи це, у наших очах тьмяніють спокуси світу цього, його примарні цінності. Зігріваючи серце теплом, у свідомості постає найсвятіший образ нашого Бога, Царя, Судді й Спасителя, Котрий предстоїть перед нами не самим тільки духовним ликом, але й всіма променями Своєї краси і слави, у відблисках усього мироздання.

У ці радісні дні в Церкві звучать великодні пісні: «Христос Воскрес із мертвих». Вони закликають нас до життя, звеличують над суєтністю буття й самої смерті, утверджують в нас надію на нове, краще майбутнє. Так, ми втомилися. Нас виснажила складна політична ситуація, партійні міжусобиці, які призводять до розорення народу й країни.

Але вибори вже минули. Заради Воскреслого Господа Церква закликає кожного з нас наблизитися до власної, особистої Пасхи — вийти із середовища беззаконних, не брати участь у справах тьми, відкинути гріхи й пороки. Об’єднаймося всі в ім’я Господнє для боротьби зі злом і розпутністю, відкиньмо жагу наживи й поклоніння матеріальним багатствам. Піднесімо наші гарячі молитви до Творця Вседержителя. Він миром сповнить серця людей і приведе їх до покаяння.

Віра у Воскреслого Господа ― це найбільше щастя, безцінний скарб, залишений нам. Спаситель наш Іісус Христос нехай зміцнить усіх на життєвому шляху. Словами апостола Павла Він закликає нас об’єднатися й жити в любові (Єф. 5, 2), а не в ненависті (Гал. 5, 21), у скорботі бути терплячими (Рим.12, 12), робити якнайбільше добра (2 Кор. 13, 7), втішатися надією (Рим.12, 12) і у вірі бути непохитними (Кол.1, 23).

Возлюблені брати й сестри! Вітаю вас зі святом радості, чистоти й надії. Щиро бажаю вам, щоб Господь, Котрий Воскрес із мертвих, сподобив усіх нас, хто прославляє тут на землі Великдень, святкувати Пасху життя вічного. Амінь.

Христос Воскрес!

Воістину воскрес Христос!

www.mena-market.org.ua

Коментарі закриті.