Під час виїзного засідання президії районної ради, постійних комісій з питань АПК, регулювання земельних відносин та охорони навколишнього природного середовища та з питань соціально-економічного розвитку і управління об’єктами комунальної власності вирішували проблему забруднення довкілля у Березні.

Участь у засіданні взяли голова районної ради Володимир Невжинський, перший заступник голови РДА Володимир Василенко, заступник начальника управління АПР райдержадміністрації Григорій Слобода, начальник районного управління ветмедицини Олександр Белашко, в.о. головного державного санітарного лікаря району Наталія Вербицька, головний спеціаліст відділу комплексного управління природоохоронної діяльності в Чернігівській області Валерій Квашук, начальник відділу Держкомзему в Менському районі Владислав Кочубей та інші.

Учасники відвідали ТОВ «М’ясо­виробничий комплекс «Панвітек», забійний цех підприємства, зруйновані очисні споруди.

До фінансового директора птахофабрики Антона Забродського було безліч питань. Зокрема, чому підприємство функціонує більше року, але й досі не ввело у дію очисні споруди? Адже до середини квітня усі відходи виробництва вивозилися на місцеве сміттєзвалище. Куди нині діваються пір’я, кишки забитої птиці, куди зливається вода? Чому у забійному цеху не підтримується належний санітарний стан? Чи не контактує готова до реалізації продукція з відходами?

Молодий керівник ТОВ «МВК «Панвітек» Антон Забродський аргументовано та зі знанням справи дав вичерпні відповіді на усі запитання. Пояснив, що нині підприємство уклало угоду з утильзаводом у Лебедині і всі відходи виробництва у замороженому вигляді відвантажуються туди. До 1 липня на підприємстві буде встановлене обладнання, котре дозволить з курячого посліду виготовляти паливні гранули, котрі, до речі, дають більше тепла, аніж деревина.

У найближчі місяці птахофабрика планує придбати мобільну установку вартістю до 900 тис. грн. для очищення стоків. Це обладнання дозволить отримувати технічну воду для подальшого використання без шкоди для довкілля.

За словами Антона Володимировича, підприємство лише набирає виробничі оберти, розширює виробництво, тож вирішити усі проблеми і виконати усі плани одночасно не дозволяє брак фінансів. Але, як він запевнив, керівництво ТОВ «МВК «Панвітек» налаштоване на подальший розвиток і плідну співпрацю з місцевою громадою. І як приклад цього, Антон Забродський пообіцяв, що птахофабрика фінансово підтримуватиме місцевих юних футболістів.

До речі, учасники виїзного засідання прийняли рішення про те, щоб у Березні була введена офіційна посада футбольного інструктора, оскільки останнім часом цей вид спорту дуже активно розвивається у селищі. Місцеві активісти докладають зусиль для розвитку і популяризації футболу, відновлюють стадіон.

Насамкінець учасники засідання прийняли рішення про те, щоби наприкінці року таким самим складом відвідати Березнянську птахофабрику і пересвідчитися, чи дотримає її керівництво обіцянок.

Коментарі закриті.