Офіційний сайт Міністерства доходів і зборів розпочав роботуМіністерство доходів і зборів надає інформацію стосовно принципів організації інформаційного обміну під час подання платниками звітності в електронній формі, яку також можна отримати на офіційному сайті Міндоходів у розділі “Платникам податків про електронну звітність”.

Наказом ДПА України від 03.05.2006 №242 затверджено формат (стандарт) електронного документа звітності платників податків.

Порядок підготовки та подання податкової звітності в електронному вигляді, яка надсилається засобами телекомунікаційного зв’язку, затверджено наказом ДПА України від 10.04.2008 № 233, зареєстрованим у Міністерстві юстиції 16.04.2008 за №320/15011.

Основні положення цього порядку:

Платник податків:

отримує в будь-якому включеному до системи подання податкових документів в електронному вигляді акредитованому центрі сертифікації ключів посилені сертифікати відкритих ключів посадових осіб юридичної особи, що мають право підпису (керівника, бухгалтера), та печатку юридичної особи. Платник податків фізична особа – суб’єкт підприємницької діяльності може обмежитись одним ключем ЕЦП.;

укладає договір (в паперовому або електронному вигляді) з відповідним територіальним органом Міндоходів та надає посилені сертифікати відкритих ключів;
складає звіти будь-яким програмним забезпеченням, яке формує електронний файл у затвердженому форматі.

Для платників розроблено безкоштовне програмне забезпечення по формуванню та подачі платниками податків податкової звітності та реєстру отриманих та виданих податкових накладних до органів Міндоходів в електронному вигляді засобами телекомунікаційного зв’язку (ОПЗ), актуальні версії якого можна отримати на сайті Міндоходів.

В Міністерстві доходів і зборів відкрито акредитований центр сертифікації ключів Інформаційно-довідкового департаменту Міндоходів (далі – АЦСК ІДД Міндоходів), який надає послуги електронного цифрового підпису органам державної влади, органам місцевого самоврядування, підприємствам, установам та організаціям всіх форм власності, іншим суб’єктами господарської діяльності та фізичним особам, з можливістю безоплатної видачі посилених сертифікатів відкритих ключів.

Адреса АЦСК ІДД Міндоходів: http://www.cskidd.gov.ua/

Інформацію стосовно порядку реєстрації податкових накладних в “Єдиному реєстрі податкових накладних” можна отримати в розділі “Платникам податків про Єдиний реєстр податкових накладних”.

Коментарі закриті.