Не зважаючи на примхливу погоду, вже розпочалися весняно-польові роботи.

Понад 90 відсотків посівів озимини знаходяться у доброму та задовільному стані. А наявність вологи у ґрунті сприяє росту культур.

– І відсіялися восени не погано, – додає начальник відділу організації виробництва управління агропромислового розвитку РДА Володимир Таргонський. – Минулого року сільгосппідприємствами та фермерами було посіяно 6525 гектарів озимої пшениці, трохи більше чотирьох тисяч гектарів озимого жита та 2104 гектари озимого ріпаку. Хлібороби готуються до весняної сівби. Планується посіяти ще 3800 гектарів ячменю, ярої пшениці та вівсу. Основне розширення посівних площ очікується за рахунок кукурудзи. Ця культура є однією з кращих для посіву, бо дає гарні врожаї в складних кліматичних умовах Полісся. В цьому році під посів кукурудзи на зерно заплановано 8800 гектарів (на дві з половиною тисячі гектарів більше, ніж у минулому році). Ставка на кукурудзу є практично безпрограшним варіантом. Адже вона користується попитом, охоче імпортується іншими державами та має привабливу реалізаційну ціну. Також аграрії хочуть засіяти 3700 гектарів зернобобовими (горохом, викою та люпином). Планується збільшити посіви гречки та проса до 500 та 400 гектарів відповідно.

Нині провідні господарства району підживлюють озимину з повітря з використанням сільгоспавіації. «Ожила» і злітна смуга поблизу Волосківців: стоять трактори з причепами, повними добрив, на «злітці» завмер перепочити трудяга «кукурузник» АН-2. Між ними снує навантажувач.

– Проводимо підживлення карбамідом озимого ріпаку, – пояснює молодший агротехнолог Олександр Пономаренко. – Потім будемо також підживлювати пшеницю біля Олександрівки Корюківського району.

Повітряні роботи виконує авіакомпанія «Полтававіа». Зі слів заступника директора по льотній службі Сергія Папенка, ця авіакомпанія має у власності кілька літаків АН-2 та обслуговує не тільки Чернігівську, а й Полтавську, Сумську, Харківську, Дніпропетровську та деякі інші області.

Коментарі закриті.