озиміРізкий перехід від тепла до холоду в другій половині січня викликав побоювання щодо стану озимих після перезимівлі.

І дійсно, у деяких регіонах, зокрема в Херсонській, Харківській, Запорізькій, Полтавській та Луганській областях через сильні морози та недостатній сніговий покрив стан озимих погіршився. Але на Чернігівщині все гаразд. Для контролю за станом озимих виробники зазвичай відбирають проби, а потім відрощують їх так званим «монолітним» методом. Цього року проби відбирали 25 січня, і на сьогодні (17 лютого), за результатами відрощування, перезимівля озимих проходить без ускладнень, зрідженість не перевищує природну, хоча погодні умови досі були явно нетипові для зими. Тож із посіяних восени 2013 року 205,3 тис. га в доброму і задовільному станах перебувають 94,5% площ зернових, пишуть Чернігівські відомості.

Із них 79,8% у доброму і 16,7% у задовільному стані. І лише 3,5% слабкі та зріджені. Загибелі озимих не зафіксовано взагалі. У найкращому стані пшениця, 81,1% якої в доброму стані. Гірше перезимував ячмінь, що має в доброму стані лише 58% площ. Запланований ще один відбір монолітів — 23 лютого, але синоптики прогнозують до кінця місяця теплу погоду, тому можна вважати, що зернові на Чернігівщині перезимували.

Щодо України загалом, ситуація неоднозначна. Площі під озимі дещо зменшилися, а стан у деяких регіонах викликає побоювання. Тим не менше експорт зернових ще в січні перевищив рівень минулого маркетингового року, продовольчої пшениці експортовано 8 млн. тонн, а загальний прогноз на її експорт складає 9,455 млн. тонн, що у півтора разу перевищує показники минулого року. Ніяких обмежень нема, тому є можливість залишитися без достатніх запасів пшениці.

Коментарі закриті.