Отримав травму і… став чемпіоном УкраїниЖитель Киселівки Віктор Ігнатовський зізнається, що донедавна спорт його не цікавив. У селі завжди роботи вистачає, родина час займає – які там тренування, навіщо вони? Але доля зробила несподіваний віраж: чотири роки тому чоловік отримав складну травму голови, а цьогоріч став чемпіоном України з армспорту.

Золоту медаль Віктор Ігнатовський виборов на Всеукраїнській спартакіаді «Сила духу» серед інвалідів праці. Ось що він розповідає:

– Я 16 років трактористом пропрацював, збирався на комбайн пересідати, а тут на тобі… З такою травмою ніхто до серйозної роботи не допустить.

Про те, що ж сталося кілька років тому, чоловік розповідає стримано:

– Ми тоді від центру зайнятості на громадських роботах працювали, спилювали дерева. І треба ж такому було статися! Верхівкою одного з дерев мені розтрощило голову. Спочатку мали оперувати наші лікарі, та Сергій Костючок, дякувати йому, наполіг, аби мене у Чернігів доставили. Зрозуміло, що операція на голові – то не якийсь банальний апендицит. І хоча у майстерності наших хірургів я не сумнівався, та все ж обласна лікарня більш оснащена, досвіду проведення подібних операцій у тамтешніх спеціалістів більше.

Операція пройшла успішно, за місяць Віктору вживили у череп спеціальну пластину, закрили «діру» розміром чотири на п’ять сантиметрів. Травма і досі нагадує по себе, нерідко на зміну погоди у чоловіка болить голова. Однак хто в селі на такі дрібниці звертає увагу, коли стільки роботи на городі й у господарстві?

А минулого року в розмірені будні чоловіка увірвався спорт: він тоді став чемпіоном області.

– Я й не тренувався до того, якось само по собі вийшло, – розповідає спортсмен. – Запропонували мені у нашому Фонді соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань взяти участь у спартакіаді – я й погодився. На всеукраїнські змагання тоді не поїхав – іншого послали. А от цього року в Ужгород відправився уже я. І виграв! Сам дивуюся. Тепер планують і наступного року мене відправити. А чому б і ні? Мені місто дуже сподобалося, спартакіада була насиченою, боротьба – запеклою. Нудьгувати, одним словом, не довелося. Нам і форму видали, і всю необхідну екіпіровку. Отак я з тракториста став спортсменом!

Дійсно, Всеукраїнська спартакіада серед інвалідів праці відбувалася цього року на найвищому рівні: у її фінальному етапі узяли участь понад 250 спортсменів-аматорів практично з усіх регіонів України. Змагання відбувалися з шести видів спорту: армспорту, бомбаскету, гирьового спорту, дартсу, настільного тенісу, шахів. Дружніми оплесками глядачі зустріли команди 23 областей та міста Києва.

У своїй вітальній промові голова оргкомітету спартакіади директор виконавчої дирекції Фонду Валерій Акопян, звертаючись до учасників та гостей змагань, підкреслив, зокрема, що спартакіада стала, як і прогнозувалося, більш масовою та популярною, а спортивна конкуренція за місця в командах гострішою. Сотні нових учасників надихнули ідеали активного повнобарвного життя.

– Ми усі разом – своєрідне уособлення українського народу, бо серед нас представники практично усіх регіонів, багатьох національностей, віросповідань, родів занять. Тому це – унікальне зібрання, що ілюструє велич України, непоборність українського духу, справжній патріотизм, – зазначив Валерій Акопян.

Команда Чернігівщини виборола на спартакіаді почесне сьоме місце та увійшла у десятку найсильніших регіональних команд України.

Коментарі закриті.