До Головного управління ДФС у Чернігівській області надходить інформація від споживачів щодо порушень суб’єктами господарювання, які здійснюють реалізацію складних побутових товарів, що підлягають гарантійному ремонту, вимог законодавства в частині застосування РРО.

Тобто при здійсненні розрахункових операцій непоодинокі факти невидачі розрахункових документів.

Зазначеними суб’єктами господарювання грубо порушуються норми законодавства, яке регулює обіг готівки, так і права споживачів щодо якості придбаних товарів чи послуг. Саме на підставі розрахункового документа споживач може скористатись правами наданими Законом України «Про захист справ споживачів» у т.ч. в частині повернення товару, відшкодування отриманої шкоди.

Звертаємо увагу, що Головним управлінням ДФС у Чернігівській області буде продовжена практика проведення перевірок суб’єктів господарювання, які реалізують зазначену категорію товарів. В разі виявлення фактів незастосування РРО при проведенні повторних перевірок будуть застосовуватись штрафні санкції у розмірі 100 відс. від вартості реалізованих товарів. Повторні перевірки порушників проводитимуться до повного виконання суб’єктами господарювання вимог законодавства в частині використання РРО при здійсненні розрахункових операцій.

Закликаємо споживачів вимагати від продавців фіскального чеку за проданий товар. Тільки так ви зможете захисти свої права! А про факти порушень просимо повідомляти Головне управління ДФС Чернігівській області.

Коментарі закриті.