Нарешті десятки тонн шкідливих для здоров’я людей отрутохімікатів вивезуть з території району й утилізують.

Наприкінці минулого року після тривалої тяганини через Міністерство охорони навколишнього середовища з природоохоронного фонду були виділені кошти для утилізації хімічних речовин (пестицидів, гербіцидів та ін.), котрі дісталися у спадок від колишніх колгоспів.

Багато сільгоспформувань давно зникли з карти району, а отрутохімікати лишилися. Зберігалися вони на полях району, у напівзруйнованих сховищах, у продірявлених мішках і проржавілих бочках. Про це «Наше слово» писало неодноразово.

Згодом практично усі отрутохімікати були звезені у складські приміщення на територію колишньої «Сільгоспхімії». Однак зберігалися тонни зіпсованих хімікатів під дірявим дахом, із порушенням усіх можливих норм.

Нарешті проблема близька до вирішення. Нині на територію колишньої «Сільгоспхімії» звезли рештки отрутохімікатів з Ленінівки, Семенівки, Жовтневого, Мени і переупакували. Про це повідомив найближчій газеті головний спеціаліст відділу комплексного управління природоохоронної діяльності в Чернігівській області Валерій Квашук. Займалися упорядкуванням хімікатів працівники спеціалізованої фірми, котра має усі дозволи на виконання такої непростої і шкідливої роботи.

За попередньою інформацією, тонни шкідливих речовин найближчим часом будуть вивезені до сусідньої Польщі і утилізовані.

Коментарі закриті.