«Остреч» запрошує всіх, а «Казковий» чекає туристів
Юні відпочивальники в “Остречі”.
«Діти, діти, куди ж вас подіти?» – це питання із завершенням навчального року хвилює батьків. Виручають пришкільні табори, бабусі-дідусі… Але ж є бажаючі оздоровити дітей, організувавши для них відпочинок по «пов­ній програмі», а для далеких поїздок немає можливостей. Що ж може запропонувати у цьому плані рідна Менщина?

Табори дитячі і не дуже

Наразі на території району існують три дитячі табори. «Барвінок», що у Бігачі, належить Городнянській школі-інтернату. Табір «Колос» підпорядковується однойменному спортивному товариству, у ньому літнього періоду набираються сил юні спортсмени, не кожен бажаючий сюди потрапить.

Залишається «Казковий». Та, зі слів його власника Олексія Пилипенка, стає зрозумілим, що дитячий відпочинок тут не планується. Олексій Григорович скаржиться на несвоєчасну виплату державою компенсації за оздоровлення дітей у минулому році, невирішеність питання із орендою землі.

Цьогоріч у «Казковому» вирішили зайнятися зеленим туризмом: надавати можливість відпочинку компаніям друзів, сім’ям, усім бажаючим відзначити свята, провести фестиваль чи спортивні змагання. Проживання в будиночках коштує від 25 до 75 гривень на добу, за окрему плату – мангали, казани, дрова, спінінги, човни.

– А щодо дітей, то плануємо укласти договір оренди двох наших будиночків із санаторієм «Остреч», – говорить Олексій Пилипенко. – Тобто, діти житимуть у нас, а лікуватися, харчуватися і розважатися будуть у санаторії. От якби існував трьохсторонній договір, щоб я був впевнений у наповненості дітьми, тоді б можна працювати.

– На жаль, складається враження, що власник «Казкового-2» сам не зацікавлений приймати на відпочинок дітей, – констатує заступник голови РДА Олександр Мисник. – Адже на конкурс не подавалися, заяв ні до Фонду соціального страхування, ні до профспілки АПК не надсилали. Та й підхід часів СРСР: «Дайте дітей». А що зроблено, щоб виявилися бажаючі відпочивати саме тут?

Бажання є

У санаторії «Остреч» ситуація зовсім інша.

– Для оздоровлення дітей маємо усі умови, – пояснює директор санаторію «Остреч» Володимир Борейко. – Вихователі та нічні чергові, культ­масовик, плаврук, інструктори забезпечать дітей постійною увагою. Професійний медичний персонал з успіхом лікує хвороби очей. Є чудова можливість підлікувати дихальну, кишково-шлункову, опорно-рухову системи. З минулого року розцінки не змінилися.

А ще тут є різноманітні ванни (хвойні, кисневі, перлинні та ін.), функціонує відділення аплікаційної грязі, до послуг відпочиваючих плавальний лікувальний басейн, усі види душів, маса фізіотерапевтичних кабінетів.

Харчування для дітей у здравниці п’ятиразове. Є бібліотека, кіноконцертний зал, дискотека, зал для настільних ігор (теніс, більярд), фітобар, сертифікований пляж.

І хоча один день оздоровлення дитини з повним курсом лікування коштує 175 гривень, бажаючих вистачає. День відпочинку з лише медикаментозним лікуванням обійдеться у 138 гривень.

– Зараз ми можемо прийняти до 200 дітей, – каже директор санаторію. – Але отримали перемогу у тендері по державних закупівлях на оздоровлення через Міністерство соцполітики (чорнобильці та інші). Тому вже з другого заїзду (кінець червня) не зможемо продовжити оздоровлення дітей. Їх буде просто ніде поселити. Хіба що допоможе договір оренди з «Казковим».

Коментарі закриті.