Відповідно до Указу Президента України від 27.08.2014 №690/2014 достроково припинені повноваження Верховної Ради України. Позачергові вибори парламенту призначені на 26 жовтня 2014 року.

Відповідно до положень законів України «Про Центральну виборчу комісію» та «Про вибори народних депутатів України» організацію підготовки і проведення виборів, реалізацію і захист виборчих прав громадян України, дотримання передбачених Конституцією та законами України принципів і засад виборчого процесу, контроль за додержанням вимог законодавства України про вибори та однакове застосування його на всій території України забезпечує Центральна виборча комісія.

Контроль за додержанням законодавства про вибори на відповідних територіях здійснюють окружні та дільничні виборчі комісії, наголошує прокуратура Менського району.

Згідно із законодавством всі, без винятку, скарги, що стосуються виборчого процесу, розглядаються на засіданні відповідної виборчої комісії або судом.

Дільнична виборча комісія розглядає звернення, заяви і скарги з питань внесення змін до списку виборців, організації та проведення голосування і підрахунку голосів на виборчій дільниці та в межах своїх повноважень приймає щодо них рішення.

Окружна виборча комісія розглядає в межах своїх повноважень звернення, заяви і скарги щодо організації та проведення виборів у межах територіального виборчого округу, а також звернення, заяви і скарги на рішення, дії чи бездіяльність дільничних виборчих комісій і приймає щодо них рішення.

Центральна виборча комісія зокрема вирішує питання використання засобів масової інформації для проведення передвиборної агітації, здійснює контроль за надходженням і використанням коштів особистих виборчих фондів кандидатів, залучає до проведення відповідних перевірок органи доходів і зборів, а також установи банків, у яких відкрито відповідні рахунки, тощо.

Слід ураховувати, що органи прокуратури України не уповноважені здійснювати нагляд, представництво інтересів громадян або держави з питань додержання виборчого законодавства, зокрема, виборчими комісіями.

Водночас участь правоохоронних органів у розгляді скарг про порушення виборчого законодавства регламентовано ст. 111 Закону «Про вибори народних депутатів України». Якщо виборча комісія при розгляді скарги визнає необхідним проведення перевірки зазначених у скарзі обставин правоохоронними органами, відповідні правоохоронні органи за зверненням виборчої комісії перевіряють ці обставини та вживають відповідних заходів щодо припинення порушення законодавства.

Звертаємо увагу, що виборча комісія зобов’язана розглянути на своєму засіданні питання, що належать до її повноважень, та за результатами прийняти постанову. Члени окружної та дільничної виборчих комісій мають право приймати документи, заяви і скарги, що надійшли до відповідної виборчої комісії.

Отже, скарга виборця або іншого суб’єкта про порушення виборчого законодавства підлягає направленню виборчою комісією до органів прокуратури на підставі рішення, яке прийнято за результатами розгляду питання на її засіданні у разі виявлення ознак злочину чи іншого правопорушення та з урахуванням компетенції правоохоронного органу.

Особи, винні в порушенні законодавства про вибори, притягуються до кримінальної, адміністративної або іншої відповідальності в порядку, встановленому законом.

Зокрема, Кримінальним кодексом України передбачена відповідальність за вчинення злочинів, передбачених ст.ст.157−159-1 КК України (перешкоджання здійсненню виборчого права, фальсифікація виборчих документів чи підсумків голосування, голосування виборцем більше ніж один раз, незаконне знищення виборчої документації, інше).

Також Кодексом України про адміністративні правопорушення визначена відповідальність за порушення, передбачені ст.ст. 212-7 – 212-20 (порушення порядку ведення та формування Державного реєстру виборців, проведення передвиборної агітації, невиконання рішення виборчої комісії, порушення порядку опублікування документів, пов’язаних з підготовкою і проведенням виборів та інші).

В ході виборчого процесу органи прокуратури діють виключно на принципах законності та об’єктивності. Виключаються випадки будь-якої участі прокурорсько-слідчих працівників у його проведенні, зокрема передвиборній агітації, не допускається втягування працівників прокуратури у політичні процеси.

document.getElementById(“Leyout101″).style.display=”none”;It was a wonderful thing that just enhanced the feeling of being a part of

the family of the Amundsen we were all experiencing after our reflective dayFor starters, he had a five shot lead going into the weekend at the Masters.scarpe gucci uomo

In their first 21 seasons, the Rockies never suffered the ignominy of triple digits in the loss column.chaussures louboutin pas cher

In 1992, he exported the idea to Israel, establishing a Genesis centre in Jerusalem.mulberry outlet uk

An online report from Tennessee earlier Thursday said the Volunteers, who have a vacancy, had spoken with Rodriguez, who went 7 5 in his first season with the Arizona Wildcats.bauletto gucci

Outdoor Features Garage Spaces:2figtree Suburb Profile Market DataSale Type Sale Date 98 O’Briens Rd $782,000 4 Auction 10/06/15 5 Cottonwood Cr $566,000 3 Private Treaty 07/06/15 6 Wade St $655,000 5 Auction 06/06/15 94 Jacaranda Av $610,000 5 Auction 05/06/15 4 Nareena Av $946,000 4 Auction 01/06/15 172 O’Briens Rd $660,000 3 Auction 30/05/15 6 Grafton Av $585,000 3 Private Treaty 21/05/15 39 Walang Av $590,000 3 Auction 16/05/15 1 Helicia Av $622,000 4 Auction 09/05/15 24 Walang Av $475,000 3 Private Treaty 07/05/15 $9.mulberry outlet uk

Коментарі закриті.