Наказом начальника управління Міністерства внутрішніх справ України в Чернігівській області від 7 вересня 2012 року на посаду начальника Менського районного відділу УМВС України в Чернігівській області призначено майора міліції Юрія Білика. Юрій Анатолійович поділився планами на майбутнє, розповів про будні райвідділу.

– Можна передбачити появу у деяких читачів єхидних посмішок: «Ось зараз Білик почне про перемогу над всією злочинністю в окремо взятому районі звітувати», – щиро говорить новопризначений начальник райвідділу УМВС. – Ні, не буду. Нехай жителі Менщини самі оцінюють результати нашої діяльності.

Дійсно, критиків вистачає. Інколи критичні зауваження цілком виправдані, але ж не потрібно забувати і про специфіку професії, недосконалу технічну оснащеність, людський фактор.

– Ще десять років тому з вирішенням кадрового питання було набагато простіше, – ділиться Юрій Анатолійович. – Існував постійний зв’язок: молодий спеціаліст – професіонал ветеран. За останні три роки особовий склад райвідділу змінився не менше, ніж на 70%. Прийшли молоді працівники, які ще тільки набираються досвіду. Тому одним із своїх обов’язків перед громадянами вбачаю посилення теоретичної і практичної підготовки особового складу. Важливо навчити людей мати не тільки солідний багаж знань, а й уміти ним користуватися на професійному рівні. Особлива увага – дільничним. Адже дільничний – це людина-універсал. Від його роботи з людьми дуже багато що залежить. Міліціонер має працювати за принципом: від особистої дисципліни і професіоналізму через законність дій забезпечити правову безпеку кожного громадянина. Організувати цей процес, на мою думку, допоможе новий Кримінально-процесуальний кодекс України, який набере чинності з 19 жовтня цього року. Адже він передбачає цілком нові підходи до процесу розслідування правопорушення від порядку реєстрації до розгляду справи в суді. Весь процес стає повністю прозорим.

– Двері мого кабінету відкриті для усіх, – запевняє Юрій Білик. – Мій робочий телефон 2-15-60. Обіцяю, що кожну заяву буде розглянуто, кожен факт буде вивчено і перевірено.

Основними напрямками діяльності районного відділу міліції його керівник вбачає боротьбу з наркоманією у всіх її проявах, протидію економічній злочинності, виявлення та закриття самогонних і спиртових «точок», взаємодію з громадськістю.

– Без допомоги суспільства міліція не всесильна, – наголошує Юрій Анатолійович. – Вичікувальна позиція за принципом «моя хата з краю» – надзвичайно не вірна. Адже надання допомоги правоохоронним органам значно полегшує і прискорює їхню роботу. Непогано зарекомендували себе під час патрулювань та охорони порядку при проведенні масових заходів громадські формування. Вони існують в Березні, Макошине, Киселівці. Плануємо створити формування для охорони громадського порядку і в районному центрі.

Коментарі закриті.