«Особливий статус Донбасу: хто «зливає» Україну?»Закони, які вніс до Парламенту Президент Петро Порошенко 16 вересня, можуть бути небезпечними для України. В цьому переконані в команді «Батьківщини». З огляду на це Всеукраїнське об’єднання «Батьківщина» ініціює скасування законів, прийнятих парламентом 16 вересня. Про це заявив на прес-конференції «Особливий статус Донбасу: хто «зливає» Україну?» 19 вересня народний депутат України, фракція ВО «Батьківщина» Валерій Дубіль. Крім того в «Батьківщині» обурені процедурою ухвалення цих законів, що відбувалося за зачиненими дверима. Представники громадськості, які також брали участь в заході, зазначили: процедура ухвалення цих законів недемократична і дуже нагадує ту, за якої були ухвалені диктаторські законопроекти Януковича 16 січня.

«Наша лідер Юлія Тимошенко переконана, що іще не запізно повернутися на проукраїнські патріотичні позиції і накласти вето на обидва закони. Зважаючи на те, що після прийняття цих законів ніякого миру не наступило, а суспільство обурене прийняттям цих законів. Ці закони є для України недопустимими, вкрай небезпечними, вони не започаткували мир в державі, а навпаки продовжують війну, і про це сьогодні є безліч фактів, – наголосив народний депутат Валерій Дубіль.

На його думку, прийняття цих законів перекликається з ухваленням 16 січня “дикторських законів” Януковича. Закони і тоді, і 16 вересня ухвалювалися в непрозорий спосіб, в режимі таємного голосування, з приховуванням інформації від суспільства.

«Ніякого «поганого миру» ухвалення законів про особливий порядок місцевого самоврядування в окремих районах Донбасу та про амністію учасникам незаконних збройних формувань Україні не дало і не дасть. Навпаки буде планомірна підготовка Путіна до подальшої агресії, до «гарячої війни» проти нашої держави, як тільки він набере достатню сил і наступить зручний момент. Після окупації Криму багато хто теж казав, що Путін заспокоїться і не піде далі, але цього не сталося і ми отримали війну на Донбасі».

За словами Валерія Дубіля, ці закони – антиконституційні, і їх сміливо можна називати «законами про капітуляцію» перед Путіним. «Їх прийняття – це зрада національних інтересів, здача частини території України, порушення її територіальної цілісності та її суверенітету, а також може спричинити захоплення нових територій України Російською Федерацією».

На думку юриста Сергія Теплякова, цими законами на законодавчому рівні на території України створюється анклав, нове “Придністров’я”, де не буде української влади, а буде влада російських найманців та бойовиків.

«Про це, зокрема, йдеться в статтях 2, 5 та 10 Закону про особливий порядок місцевого самоврядування в окремих районах Донбасу, якими в окремих районах Донецької та Луганської областей встановлюється особливий порядок місцевого самоврядування», – прокоментував Сергій Тепляков. – Цей закон також передбачає проведення 7 грудня 2014 року на контрольованих бойовиками територіях виборів до місцевих рад.»

За словами Сергія Теплякова, це означатиме, що лідери бойовиків та сепаратистів підуть на ці вибори і під дулами автоматів їх виграють. Тобто, вони легалізують свою владу на окупованій території та ще й доб’ються визнання її офіційним Києвом. Українська влада не зможе контролювати проведення цих виборів. Як і в Криму, там будуть лише ті спостерігачі, яких захоче допустити Росія.

По-друге, фактично закріплюється недоторканність російських найманців, які здійснювали злочини проти України та її громадян. Стаття 5 Закону передбачає, що “повноваження депутатів місцевих рад і посадових осіб, обраних на позачергових виборах, призначених Верховною Радою України цим Законом, не можуть бути достроково припинені”. Це є грубим порушення Конституції України.

Також відповідно до статті 3 цього закону та закону про звільнення від кримінальної відповідальності бойовикам оголошується амністія.

По-третє, закон легалізує силову структуру терористичних організацій ЛНР та ДНР. Так, статтею 5 закону про особливий порядок місцевого самоврядування в окремих районах Донбасу передбачена участь органів місцевого самоврядування у призначенні суддів та прокурорів. А стаття 9 визначає, що “рішенням міських, селищних, сільських рад створюються загони народної міліції”.

Тобто на базі незаконних військових формувань проросійських бойовиків буде створена так звана народна міліція. Це означає, що вчора це був загін бойовиків «Оплот», «Ночные волки» і т.д., а сьогодні він стає народною міліцією Луганська. А лідери сепаратистів, які катували українських патріотів, і надалі це робитимуть, але вже в офіційно визнаному Україною статусі прокурорів та суддів.

По-четверте, не зрозуміло, на які саме конкретні райони розповсюджується дія закону. Адже відповідно до статті 1 закону про особливий порядок місцевого самоврядування в окремих районах Донбасу межі його застосування визначає керівник Антитерористичного центру при СБУ, що само по собі безпрецедентно та антиконституційно.

По-п’яте, українські громадяни, платники податків повинні будуть платити за утримання російських бойовиків із бюджету нашої держави. Так, у статті 7 закону передбачено, що “держава надає підтримку соціально-економічному розвитку окремих районів Донецької та Луганської областей… У законі про Державний бюджет України щороку передбачаються видатки, що спрямовуються на державну підтримку соціально-економічного розвитку окремих районів Донецької та Луганської областей”.

Таким чином, Україна може стати єдиною країною у світі, що фінансує терористів, які тимчасово захопили частину її території.

Представники громадського сектору переконані, що згідно з цими документами Україна, по-суті, буде сплачувати данину терористам.

Представник об єднання Громадські ініціативи Майдану Олександр Бондарєв: «Я обурений процедурою голосування цих законів. Без обговорення та таємним голосуванням, за зачиненими дверима. Ми що повертаємося до методів Януковича?, – обурюється Олександр Бондарєв. – Я не належу до партії «Батьківщина», але цілком підтримую їхню позицію стосовно процедури голосування і намірів».

Валерій Дубіль уточнив, що партія «Батьківщина» не голосувала за ухвалення цих ганебних законів. «Ми витягнули свої картки під час голосування. Голоси за передачу частини території Донбасу під протекторат Росії віддали комуністи, колишні депутати Партії регіонів, депутати Блоку Петра Порошенка і «УДАРу», – зауважив нардеп.

«По формі це нагадує методи режиму Януковича, коли президент особисто приїжджав в парламент і ламав через коліно Верховну Раду, коли 16 січня 2013 р. в той самий спосіб ухвалювалися ганебні «диктаторські закони», проти яких піднявся Майдан», – підсумував парламентар.

Що робитиме партія «Батьківщина»?

1. Розпочала процедуру негайного скасування прийнятих 16 вересня законів про особливий порядок місцевого самоврядування в окремих районах Донецької та Луганської областей та про амністію учасникам незаконних збройних формувань, які воюють проти української держави. До парламенту нашими депутатами внесено відповідну постанову.

2. Готує подання про скасування вказаних законів до Конституційного суду України.

3. Звернулася із закликом до президента Порошенка накласти вето на ці закони, навіть не зважаючи на те, що вони вносилися до ВРУ ним особисто.

4. Розпочинає публічний збір підписів депутатів, які не голосували за ухвалення цих законів, оскільки має підозру, що відбулася фальсифікація голосування, бо в парламенті не існує 277 голосів за особливий порядок місцевого самоврядування Донбасу, а практично його здачу під протекторат Росії, а також не існує 287 голосів, які підтримали амністію вбивць, ґвалтівників українського народу.

За результатами цього публічного процесу буде підготовлено та подано до Генеральної прокуратури заяву про вчинення злочину із фальсифікації результатів голосування у парламенті.

Христина ЧАЙКА.

Коментарі закриті.