Відбулося засідання прес-клубу «Ділове слово» на тему «Особливості зовнішнього незалежного оцінювання 2012 року. Пробне тестування як суттєвий крок абітурієнта на шляху досягнення мети».

Про це повідомляє управління у справах преси та інформації ОДА.

Світлана Сакаєва, директор Київського регіонального центру оцінювання якості освіти, висловила подяку управлінню освіти і науки Чернігівській облдержадміністрації за підтримку в організації зовнішнього незалежного оцінювання в області.

Вона повідомила, що 20 лютого закінчився термін, відведений на реєстрацію на зовнішнє незалежне оцінювання охочих вступати до вищих навчальних закладів України. Зміни у реєстраційні дані абітурієнти можуть вносити до 5 березня.

За її словами, опрацьовано ще не всі надіслані до центру документи, однак, за попередніми даними, для участі у ЗНО зареєструвалось 72% цьогорічних випускників навчальних закладів, 10% з числа зареєстрованих складають випускники попередніх років.

Однією з новацій цьогорічного ЗНО стало включення до списку дисциплін, з яких проводиться тестування, всесвітньої історії. Цілком можливо, що у 2013 році перелік дисциплін буде доповнений і світовою літературою.

Як повідомила Світлана Сакаєва, у поточному році зовнішнє незалежне оцінювання проводитиметься з 13 дисциплін: 15 травня — з хімії, 17 травня — з російської мови, 19 травня — з географії, 21 та 22 травня — з математики, 24 травня — зі всесвітньої історії, 26 травня — з іноземних мов (англійської, німецької, французької, іспанської), 28 та 29 травня — з української мови та літератури, 31 травня та 1 червня — з історії України, 5 червня — з фізики, 7 червня — біології. Тестування з математики, української мови та літератури, історії України буде проходити у дві сесії.

Інтереси осіб, релігійні переконання яких не дозволяють проходити тестування у суботу, будуть враховані регламентними комісіями. Їм буде надано можливість скласти тест в інші дні, швидше за все — протягом додаткової сесії.

Можливість взяти участь у додатковій сесії ЗНО також отримають особи, які через поважні причини (підтверджені відповідними документами) не змогли скласти тест протягом основної сесії.

Кожен із зареєстрованих учасників до 27 квітня отримає запрошення-перепустку, де буде вказана дата проходження тестування з обраних предметів та адреси пунктів тестування. Таке запрошення також можна роздрукувати з персональної сторінки учасника на сайті Київського регіонального центру оцінювання якості освіти.

Про пробне тестування учасникам засідання розповів проректор з науково-педагогічної роботи Чернігівського обласного інституту післядипломної педагогічної освіти імені К. Д. Ушинського Віктор Довбня.

Він, зокрема, нагадав, що у 2008 – 2010 роках Чернігівська область входила у десятку кращих областей України за підсумками ЗНО з усіх предметів, у 2011 — з історії України, української мови та літератури.

Однією зі складових таких високих результатів, за його словами, є участь чернігівських абітурієнтів у пробному тестуванні. Мета пробного тестування — ознайомити учасників з процедурою тестових завдань, психологічно адаптувати їх до умов проведення тестування, ознайомити з тестовими технологіями. Відповідно, ті хто брав участь у пробному тестуванні, як правило, набирають значно більшу кількість балів під час ЗНО.

Як додала Світлана Сакаєва, 80% серед тих, чиї результати у ЗНО було з якихось причин анульовано, не брали участь у пробному тестуванні.

Цього року пробне тестування у Чернігівській області відбудеться 24 та 31 березня. Уже зараз для участі в ньому зареєструвалось більше 3300 осіб.

Для зручності учасників у районах Чернігівської області (крім Ріпкинського) створені пункти пробного тестування. Таким чином, воно стане більш доступним, адже у попередні роки пробна сесія, так само, як і основна, відбувалася лише у 4 округах тестування.

Детальну інформацію щодо організації та проведення основного та пробного зовнішнього незалежного оцінювання у 2012 році розміщено на веб-сайті Київського регіонального центру оцінювання якості освіти.

Коментарі закриті.