П’ятого травня стартував призов на строкову військову службу. Про особливості перебігу нинішньої кампанії, яка триватиме упродовж травня – червня, журналістам розповів Чернігівський міський військовий комісар полковник Сергій Москалець.

Цьогоріч Чернігівщина має направити до війська 514 хлопців, найбільше завдання стоїть перед Чернігівським об’єднаним міським військовим комісаріатом – 200 чоловік. Від початку кампанії з трьох тисяч потенційних призовників до військкомату прийшли близько чотирьох сотень. Сімдесят із них уже визнані придатними до служби, дехто ще проходить додаткові обстеження. Строковиків направлятимуть у військові навчальні центри, де вони здобуватимуть військові спеціальності, потім проходитимуть службу в усіх регіонах України, але в зону АТО їх не відправлятимуть.

– Юнаки, що мають право на відстрочку, подають відповідні документи. 80% із них – студенти вишів і вищих військових навчальних закладів, а також поліцейські, – каже Сергій Москалець.

Як і торік, служитимуть у війську чоловіки, не молодші двадцятирічного віку, адже, на думку медиків, і за станом здоров’я, і за рівнем морально-психологічного розвитку вони більше придатні для служби в армії. З іншого боку – таким хлопцям набагато важче різко змінювати своє життя, що створює додаткові труднощі для військових комісарів.

– У 20-27 років люди або вже мають сім’ю, або навчаються і їм складніше йти до війська. Натомість від 18-річних хлопців маємо багато заяв, що вони бажають служити. Але ми не можемо порушувати указ Президента і не беремо їх, – зауважив Сергій Москалець.

Якщо ж прохачеві ось-ось має виповнитися двадцять, то його бажання спробують втілити в життя в індивідуальному порядку. Так само на засіданні обласної комісії розглядають і деякі заяви щодо відтермінування служби, бо є ситуації, не передбачені законом.

Щодо «ухилянтів», то їх притягатимуть до відповідальності, поки що адміністративної. Хоча цьогоріч уже є цікавий випадок. Хлопчина офіційно відмовився від служби в армії.

– Звернувся до військкомату із заявою, що він не бажає проходити військову службу і не хоче йти на медкомісію. Заяву з переліком документів було внесено до Єдиного реєстру досудових розслідувань за ухилення від призову. На сьогодні кодекс про адміністративні правопорушення визначає штрафні санкції від 85 до 119 гривень, – повідомив військовий.

Комісари кажуть, що чимало проблем під час призову виникає через те, що багато юнаків уже мають роботу, яку їм не хочеться втрачати. Якщо призовник офіційно працевлаштований, комісаріат простежить, аби чоловік не втратив місце роботи, а в разі потреби навіть судитиметься з роботодавцем.

– Такі випадки поодинокі. Судове рішення маємо лише одне. Зазвичай подібні справи до суду не доходять. Втручання військкомату достатньо, щоб людину було поновлено, – інформує Сергій Москалець.

Цьогорічний весняний призов, на відміну від торішнього, розпочався на місяць пізніше і триватиме до кінця червня. У військкоматі вважають цей час більш вдалим для призову і сподіваються, що завдання Генштабу виконають як належить.

Ірина Осташко.

Коментарі закриті.