Осьмаки:  байдужість чи безнадія?Осьмаки не належать до процвітаючих населених пунктів, проблем дуже багато. Але навіть на загальні збори переважна більшість жителів села прийти не захотіла. Хто ж вирішуватиме їхні проблеми?

Ні весіль, ні народжень

У селі офіційно зареєстровано 460 жителів, проживає 390, з них пенсіонерів – 148. За рік населення зменшилося на 12 осіб, не народилася жодна дитина.

Землю в Осьмаках орендує «Агроресурс-2006», який і дає селянам роботу.

У жовтні минулого року був відкритий дитячий садок «Капітошка», розрахований на 20 місць. Відвідує дитсадок 18 дошкільнят. Працює ФАП, пошта, сільський клуб та бібліотека. До клубу молодь ходити не хоче: з тих пір, як у селі відкрилося кафе, «центр культури» перемістився туди, бо там продаються спиртні напої.

З власного господарства

Основні грошові доходи в переважної більшості осьмаківців – від здачі молока. Корів у селі 138, закупівельників молока є три, але всі вони платять за продукцію, на думку селян, однаково мало. Здавачі невдоволені, але організовано відстоювати свої інтереси не намагаються.

Пожежно-сторожову охорону постійно утримувати сільраді не під силу, а більше – нікому. Тож машина заправлялася і виїжджала на гасіння торік лише раз.

У більшості – хата скраю?

Перед односельцями на зборах звітувала секретар сільської ради Ольга Песоцька (Тетяна Савченко, що була донедавна сільським головою, пішла на пенсію).

Ольга Іванівна, зокрема, повідомила, що депутати провели шість сесійних засідань, обговорили понад 50 питань. Зауважень до роботи сільради з уст осьмаківців не зборах не прозвучало.

Щодо реформування місцевого самоврядування, про яке сьогодні так багато розмов, то добровільно об’єднуватися ні з ким, крім районної ради, Осьмаки не бажають (це питання також було в порядку денному зборів). Самооподаткування затвердили на рівні минулого року (по 10 гривень), звільнивши від нього тих, кому за 80, і учасників АТО.

Секретар сільради багато говорила про санітарний стан села, закликала, щоб не лише працівники сільради, клубу та інших бюджетних установ були основ­ними прибиральниками на кладовищі та в інших громадських місцях. Відгуку з напівпорожнього залу не було.

Найбільше пожвавлення відчувалося тоді, коли йшлося про сільські пожежі та пияцтво. Але коли дільничний міліціонер Дмитро Ворона запросив до співпраці хоча б трьох добровільних помічників – не відгукнувся ніхто з присутніх.

У зборах взяли участь, зокрема, перший заступник голови Менської райдержадміністрації Геннадій Примаков та заступник начальника відділу Держземагентства в Менському районі Олександр Півень. До них питань також майже не було.

Коментарі закриті.