Постановою Кабінету Міністрів України від 18.08.2017 №609 „Про внесення змін до деяких постанов Кабінету Міністрів України” удосконалено порядок призначення та надання населенню житлових субсидій.

Відповідно змінено період, за який враховуються доходи під час призначення субсидії для відшкодування витрат на оплату житлово-комунальних послуг, з чотирьох кварталів до двох кварталів.

Передбачено під час здійснення розрахунку субсидії на наступний період у травні для домогосподарств, які отримували субсидію у попередньому періоді, враховувати доходи за третій – четвертий квартали попереднього року, а розрахунок субсидії на опалювальний сезон у жовтні проводити на підставі доходів за перше півріччя поточного року.

Таким чином, враховуватимуться більш актуальні доходи громадян.

Інформація про доходи отримуватиметься, як і раніше, від ДФС та Пенсійного фонду України.

Надано можливість у разі смерті особи, якій було призначено субсидію, виплачувати готівкові кошти субсидії на придбання твердого палива та частину невикористаної суми субсидії на індивідуальне опалення одній із осіб, з урахуванням яких субсидія розраховувалася.

При призначенні субсидії на наступний термін відтепер враховуватиметься наявність простроченої понад два місяці заборгованості з оплати послуг, якщо загальна її сума перевищує двадцять неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (340грн.).

Постановою внесено зміни до соціальних нормативів споживання газу для приготування їжі та підігріву води (з 7,1 куб.м. на 5,4 куб.м. для приготування їжі; з 14,0 куб.м. на 10,5 куб.м. для приготування їжі та підігріву води).

Раніше, прийнятою Урядом постановою вже були внесені зміни до соціальних нормативів використання природного газу  для індивідуального  опалення з 5,5 куб.м. на 5,0 куб. м.

Коментарі закриті.