Останні події на Донбасі поставили багато питань перед українським суспільством, зокрема, дуже гостро постало питання захисту суверенітету та територіальної цілісності нашої держави – хто ж захищатиме наші кордони?

І до того ж більшість із питань потребують нагального вирішення. Тому цілком логічним було прийняття рішення Ради національної безпеки та оборони під час хиткого “перемир’я” провести осінній призов на строкову військову службу до лав Збройних Сил України. Адже сама присутність потужної, боєздатної, а головне діючої армії має стримуючий ефект значно більший, ніж міжнародні закони та домовленості, через які з легкістю переступає російський агресор…

Та найголовніше в даній ситуації зробити правильні висновки та переформатувати країну з усіма складовими на сучасну модель. І важливе місце у цьому процесі відводиться молоді, зокрема і в Збройних Силах України. І тут справа не лише у “свіжих” головах, а швидше в прогресивному методі мислення молоді.

Тільки молодь, а не засиджені чиновники зможе впроваджувати реформи, тим більше, що “армію” чиновників життєво необхідно скорочувати або, як мінімум, люструвати. І в той же час, з огляду на сучасні реалії, українці повинні вміти захищати себе, своїх рідних, свій народ, свою Батьківщину. І перший крок до цього – призов.

Тому 28 серпня заступник секретаря РНБО Михайло Коваль повідомив: Рада нацбезпеки та оборони вже цієї осені вирішила відновити призив до Збройних Cил і запевнив, що прийняті не військову службу строковики не будуть залучатись до виконання бойових завдань в зоні проведення антитерористичної операції.

У той же час ст. 17 Закону України “Про військовий обов’язок та військову службу” передбачає достатню кількість підстав для здобуття відстрочки від призову за сімейними обставинами, станом здоров’я, для здобуття освіти, проходження служби у військовому резерві та продовження професійної діяльності. Тож, отримавши повістку, завітайте до комісаріату для уточнення та своєчасного надання всіх відповідних документів та реалізації ваших прав.

Менський районний військовий комісаріат.

Коментарі закриті.