У Менській центральній районній лікарні уперше проведено операцію на серці. Пацієнтом став 23-річний молодий чоловік, поранений співмешканкою. А прооперував його завідувач хірургічного відділення Федір Надточій. Для лікаря це була перша операція на серці за 20 років роботи, і виконав він її просто блискуче, повідомляє прес-служба управління охорони здоров’я Чернігівської облдержадміністрації.

Федір Михайлович розповів, що до лікарні Сергія привезли о 19-й годині 21 березня. Хлопець стікав кров’ю і діяти треба було негайно – лік ішов на хвилини. За допомогою корпоративного мобільного зв’язку з дому терміново були викликані хірург та анестезіолог, і робота закипіла. Підготовка до операції тривала годину, а вже о 20-й медики добиралися до серця пацієнта. Успішно виконавши торатокомію (розтин грудної порожнини для здійснення операції на серці), хірург зашив ножове поранення і повернув хлопця до життя.

– Подібну операцію я спостерігав у 1990 році в Ніжині, де проходив інтернатуру, – говорить Ф. Надточій. – Після того жодного разу не доводилось застосовувати набутий тоді досвід. Хоча можливість така виникала у 2008 році, коли в лікарню привезли чоловіка з пораненнями в лівий шлуночок серця і живіт.

Ми вже навіть поклали його на операційний стіл, та врятувати, на жаль, не встигли: від великої втрати крові він помер. Зазвичай люди з ножовими пораненнями в серце не виживають, тому що в лікарню потрапляють надто пізно. Сергієві ж пощастило: іще півгодини – і його б теж не стало.

Рана, отримана молодим менянином, виявилась наскрізною – ніж повністю пронизав серце. З грудної порожнини лікарі відкачали більше літра крові та зробили реінфузію, тобто, після фільтрації влили хворому його кров назад.

Сьогодні Сергієві зняли шви. Він ходить і почуває себе нормально. Якби не післяопераційне ускладнення – запалення легенів – хлопця б уже виписували додому.

Рідкісну для районної лікарні операцію медики зняли на відео. Як пояснив Федір Надточій, це потрібно для аналізу і навчання молодих хірургів – “щоб знали, як діяти в таких випадках”.

Коментарі закриті.