«Олстас-льон» будує у Мені новий елеватор
Зерносушарку італійського виробництва фірми Bonfanti зводять з 26 серпня на території колишньої міжрайбази у Мені. У висоту вона сягатиме 22 метри. Складати споруду із восьми модулів працівникам «Олстас-льон» допомагає італієць Донато Понанчеллі.

«Олстас-льон» орендує землі у Менському районі з 2002 року. Підприємство розширюється та модернізується.

– Маємо під обробітком більше шести тисяч гектарів ріллі, – розповідає директор СТОВ «Олстас-льон» Станіслав Котенко. – Сіємо пшеницю, ріпак, сою, кукурудзу, соняшник. Цього року зібрали пшениці понад 60 центнерів з гектара. Прогнозуємо, як і у попередні роки,  мати до 100 центнерів з гектара кукурудзи. Кілька років поспіль отримуємо 35 – 40 тисяч тонн збіжжя. Врожай зберігаємо на елеваторі у Корюківці, а цьогоріч буде запущена перша черга елеватора у Мені. Також буде прокладено 600 метрів залізничних колій.

За словами Станіслава Івановича, придбана нещодавно сушарка італійського виробництва здатна за добу обробити тисячу тонн вологої кукурудзи та дві тисячі тонн пшениці.

Загалом компанія застосовує у роботі усі сучасні аграрні технології, які тільки з’являються у світі. За досвідом керівництво «Олстасу» до п’яти разів на рік їздить у закордонні відряд­ження, приїжджають і до них американці, канадці.

– Конференції, виставки, вивчення новинок аграрного сектору – усе це йде на користь, бо хочемо працювати успішно й стабільно, – зауважує директор компанії.

За словами керівника компанії, у останні два роки “Олстас-льон” витратив понад 300 тисяч гривень на ремонт місцевих автошляхів у Корюківському районі. Планують це і на Менщині.

Також майже півмільйона гривень у нинішньому році виділено на соціальну сферу громад, у яких орендують землі. Приміром, виділили кошти на ремонт школи та дитсадка у Волосківцях, на ремонт сільрадівського транспорту у Синявці, а ще – каналізації та водогону у місцевій школі, на придбання продуктів харчування для Данилівської школи.

Коштами «Олстас-льон» буде  комп’ютеризована залізнична станція «Мена», замінена автоматика на переїздах.

Коментарі закриті.