Яскравим прикладом вдалого вибору професії є діяльність підприємця Олександра Тищенка, який перебував на обліку у районному центрі зайнятості і вирішив започаткувати власну справу.

Під час перебування на обліку Олександр відвідав семінари «Як розпочати власний бізнес?» та «Від бізнес-ідеї до власної справи», пройшов індивідуальну співбесіду зі спеціалістом із залучення до самозайнятості, закінчив курси за напрямком «Підприємець-початківець» при Чернігівській філії Національної академії статистики, обліку та аудиту. У лютому 2012 року Олександр Тищенко захистив бізнес-план на тему «Вирощування і реалізація полуниці великоплідної».

Свого часу Олександр закінчив аграрний факультет Чернігівського державного інституту економіки та управління. Під час навчання проходив стажування в Англії, де допомагав вирощувати та доглядав за різносортовою полуницею. Олександра захопила ця справа і вже після навчання вирішив самотужки опановувати методи вирощуванні полуниці. З допомогою батьків та на власні заощадження проходив самостійно стажування в Швеції, де займався вирощуванням квітів, та у Сполучених Штатах Америки – допомагав вирощувати сільськогосподарську продукцію. Нові технології та досвід закордонних колег підвищили знання та самооцінку Олександра. Приїхавши додому, на аматорських засадах почав займатися вирощуванням полуниці.

– Я не боюся працювати на землі, хоч і кажуть, що це тяжка справа, але вона мені подобається. А робота, якщо подобається, перестає бути важкою, – говорить Олександр Тищенко.

За кошти, які він отримав від центру зайнятості, збудував теплицю з полікорбонату на 600 посадкових місць, що дало змогу вирощувати несезонну продукцію. На сьогоднішній день Олександр має понад 100 видів сортів полуниці від ранньої, несезонної, крупноплідної до ремонтантної – родить цілий рік. А також є ексклюзивні сорти ягід: «білий швед» з білою серцевиною, «факел», смак якого нагадує малину. Найбільша вага ягоди, яку виростив господар, становить 160 грамів, а плодів на одному кущі дозріло 168.

– На сьогоднішній день це мій постійний та стабільний заробіток, – каже Олександр. – У березні – травні продаю «фріго» розсади, у травні – липні реалізую ягоди, у серпені – вересні пропоную покупцям зелену розсаду.

Свою продукцію підприємець пропонує місцевим жителям, а також через інтернет. Ось декілька порад, які надав Олександр Тищенко майбутнім підприємцям:

– у разі тимчасових невдач у професійній діяльності не впадати у відчай і не відмовлятись від ідей створення власного бізнесу;

– читати різноманітну інформацію щодо власного бізнесу;

– бути терплячим, натхненним та старанним.

Тетяна Полтарак, провідний спеціаліст районного центру зайнятості.

Коментарі закриті.