Чернігівщина отримає 112 мільйонів гривень з Державного фонду регіонального розвитку (ДФРР) 2017 році. Ці кошти будуть вкладені у відновлення об’єктів інфраструктури, заходи із впровадження енергозберігаючих технологій у навчальних та медичних закладах, а також на створення центрів надання адміністративних послуг населенню.

Торік облдержадміністрація оголосила конкурс інвестиційних програм та проектів. У конкурсі могли брати участь села, селища, райони та міста Чернігівщини. Днями відбулося засідання конкурсної комісії, яка протягом тижня обере кращі проекти у спортивній сфері. Свою пропозицію – відбудувати єдиний в Менському районі спортивний комплекс – надіслала і менська громада.

Аварійна будівля

Спеціальна комісія, побувавши на місці, визнала будівлю аварійною і обнесла її попереджувальними стрічками. Нині стіни приміщення спортивної зали, яку жодного разу капітально не ремонтували, почали тріскатися і крізь дірки скоро почне проглядатися вулиця…

Голова Менської районної ради Олександр Мисник вийшов з ініціативою реконструкції спортивної зали. За його словами, будівля у будь-який час може скластися, як картковий будинок, тож її треба негайно рятувати.

«На жаль, іншої зали для тренувань дітей і занять спортом ми не маємо. Якщо цей заклад за літо не відремонтуємо, то без спортивного приміщення залишаться діти всього району», – констатує голова райради.

Знести не можна реконструювати

Ще восени минулого року КП «Менарайкомунпослуга» замовило проект відновлювальних робіт. Вартість реконструкції – 3 мільйони гривень. Але для районного бюджету ця сума непосильна, розповідає Олександр Мисник. Тож свою пропозицію район відправив на конкурс проектів, який оголосила облдержадміністрація.

Фінансування проектів має відбутися за пропорційною схемою 90 на 10: 90% кошторису робіт сплачує ДФРР, 10% самотужки має зібрати громада.

«Менська громада підтримала ідею порятунку єдиного в районі спорткомплексу. Ми готові залучити кошти з районного бюджету,- розповідає Олександр Мисник. – Також наспідтримали місцеві підприємці, які теж готові дати гроші на фінансування реконструкції цього приміщення».

Чи не застрягне проект на півдорозі?

Оголосивши на Чернігівщині конкурс інвестиційних програм та проектів, облдержадміністрація отримала 18 пропозицій щодо відновлення спортивних споруд, які розробляли не лише великі громади, а й маленькі населені пункти, бо майже у кожному є занедбаний стадіон, чи зруйнована часом спортивна зала. Тож більшість проектів конкурсу стосуються якраз відновлення об’єктів спортивної інфраструктури.

До 10 березня конкурсна комісія у складі десяти фахівців проаналізує проектні пропозиції. Ті проекти, які отримають найвищу оцінку, будуть рекомендовані до реалізації з відповідним фінансуванням з Державного фонду регіонального розвитку.

Оновлена спортивна зала – новий імпульс розвитку спорту на Менщині

У непростих умовах на Менщині намагаються виховувати чемпіонів. Тут культивуються футбол, легка атлетика, вільна боротьба, панкратіон… Проводяться як районні, так і всеукраїнські та міжнародні змагання. Звичайно, відновлення спорткомплексу надасть імпульс до розвитку спорту.

Мена стала на шлях децентралізації, громада активізується. За словами голови районної ради Олександра Мисника, буде докладено максимум зусиль, щоб привести до ладу спортивний комплекс, але цим плани не вичерпуються…

Один коментар

  1. Сергій Трегубенко сказав:

    Менські радикали мене часто звинувачують у тому, що я продався Миснику та іншим з “Білого дому”. Взагалі-то, я вже давно продався інтересам народу України. Так от, коли Мисник каже «Менська громада підтримала ідею порятунку єдиного в районі спорткомплексу», то це мені, котрий продався інтересам громади, дуже подобається. А коли Примаков скрізь, де мала б фігурувати громада веде мову про свою персоналію, то це мені категорично не подобається. Чому? Тому що не Примаков мені неподобається, а вождізм, оскільки він несе українцям смерть.