Олександр Мисник: "Менщина  до опалювального  сезону готова"Менський район не має боргів за енергоносії та по заробітних платах бюджетникам. Виконавча влада працює над залученням інвестицій і створенням нових робочих місць. Про сьогодення Менщини читачам найближчої газети розповідає голова районної державної адміністрації Олександр Мисник.

– Олександре Петровичу, нещодавно минуло 100 днів з часу призначення вас на посаду голови райдержадміністрації. Якими вони були?

– Найголовніше, що вдалося, – це зберегти ситуацію керованою, не допустити спроб розбалансувати життєдіяльність району.

У першому кварталі цього року виконання програми соціально-економічного розвитку йшло гарними темпами. Але політична криза, військові дії на сході, погіршення стосунків з Росією тощо не могли не вплинути на ситуацію. Наприклад, основне промислове підприємство району «Менський сир» після заборони експорту до Росії у другому кварталі було змушене призупинити виробництво твердих сирів, які в основному постачалися до сусідньої країни. Відбулося скорочення працівників. І тільки наприкінці травня комбінат частково відновив виробництво для внутрішнього ринку, хоча, звісно, не в тих обсягах, які були раніше.

Слід зазначити, що підприємство шукає шляхи виходу із ситуації. Влітку тут відбувся семінар, на якому розглядалися практичні кроки по започаткуванню експорту продукції до Європейського Союзу. Можу зазначити, що відсотків на 80 «Менський сир» готовий до цього. Але є відповідні процедури, які можуть тривати від шести місяців до півтора року, і їх треба пройти.

Були суттєві проблеми і з виробництвом м’яса птиці через нестабільність гривні. Наразі вони вирішуються, сподіваємося на поліпшення і в цій галузі.

Загалом Менщина посідає п’яте місце в області за обсягами виробництва сільгосппродукції. Маємо цього року добрий урожай зернових.

– А які основні напрямки розвитку району на найближче майбутнє?

– Одне з найголовніших завдань – створення нових робочих місць. А для цього маємо залучати серйозних інвесторів. І така робота ведеться досить потужно, є напрацювання. Головне, щоб був спокій у нашій країні, бо інвестори не вкладають кошти, коли йде війна і нема впевненості у майбутньому.

– Уточніть, які конкретні напрацювання маєте на увазі?

– Наприклад, створення у районі потужного і сучасного комплексу з виробництва молока, є бажаючі інвестувати кошти. Проект щодо заводу «Сільгоспмаш». Будується елеватор компанії «ОЛСТАС-льон», там створюється 30 нових робочих місць. І на майбутнє залучатимемо інвесторів, які розвиватимуть економіку району і даватимуть жителям Менщини роботу.

– Чи готовий район до осінньо-зимового періоду? Будемо з теплом?

– З повною відповідальністю скажу: на сьогоднішній день Менський район повністю готовий до опалювального сезону. Ми не маємо боргів за енергоносії, проведено перевірку всього обладнання. Але найголовніша проблема – постачання газу. Ніхто не може сказати, як і коли буде вирішено питання поставок російського палива. Нині урядом поставлено завдання щонайменше на 30 відсотків скоротити споживання газу.

Тому вишукуємо усі можливі шляхи економії. Ми були змушені у першому семестрі перевести школи на шестиденне навчання. Хочу підкреслити, що це зроблено тимчасово і вимушено, аби у найбільші холоди зекономити енергоносії.

Намагаємося переводити шкільні котельні на альтернативне паливо. Хотів би подякувати територіальним громадам Жовтневого, Макошине, Стольного і Березни, які буквально минулого тижня виділили кошти на придбання твердопаливних піролізних котлів для своїх учбових закладів. Це дозволить суттєво зменшити витрати на опалення чотирьох шкіл.

Хочу підкреслити, що успіх приходить тільки тоді, коли є спільна праця – влади, громади, бізнесу. За прикладами далеко ходити не треба. У Бірківській школі відремонтували спортзал – кошти виділив бюджет, роботи виконали працівники фермерського господарства Олексія Бутенка.

Інший приклад – Блистова. Для відкриття дитсадка необхідне закуплено бюджетним коштом, роботи проводить «ОЛСТАС-льон», керівник якого дбає про розвиток інфраструктури села. З допомогою спонсорів і меценатів був відкритий і дитсадок у Миколаївці. В Осьмаках завдяки спільним зусиллям майже все готово для початку роботи дошкільного закладу.

В усіх випадках активно співпрацювали місцеві громади, районна влада, підприємці, батьки. Тому і маємо конкретні результати.

– Яка ситуація з ремонтом доріг?

– Попри фінансові проблеми, є і тут результати. Цього року зроблено поточний ремонт дороги до Слобідки. Заплановані капітальні ремонти у Березні і Макошине. У Мені ведеться ремонт по вулиці Урицького, ще запланована вулиця Щорса.

І знову це вдається завдяки співпраці. Зокрема, по Мені – спільно з міською радою. Величезна вдячність колективу ПрАТ «ШРБУ-82» та його керівнику Віктору Штирхуну, які з розумінням ставляться до проблем, часто виконують роботи у борг.

– Олександре Петровичу, зважаючи на складну фінансову ситуацію, чи отримуватимуть бюджетники зарплати без затримок?

– Ні для кого не секрет, що бюджет вже не перший рік приймається з дефіцитом коштів на виплату зарплат. На даний час у Менському районі нема боргів по зарплаті працівникам бюджетної сфери. Але до кінця року нам не вистачає понад сім мільйонів гривень (по області дефіцит 300 мільйонів).

Це питання постійно знаходиться у центрі уваги. Вишукуються усі можливості, аби не допустити заборгованості. У Верховній Раді вже зареєстровано законопроект, ухвалення якого дозволить Чернігівщині отримати додаткові кошти на виплату зарплат. Щиро сподіваюся, що цю проблему буде вирішено.

– В Україні в розпалі виборча кампанія. Чи підтримуватимете якусь політичну силу, кандидата?

– Моє головне завдання – забезпечити в районі демократичний, прозорий виборчий процес у чіткій відповідності до закону. А за кого голосувати – мають визначатися самі виборці, без жодних нав’язувань і тиску.

На завершення хочу ще раз закликати до співпраці територіальні громади, підприємців, політичні сили, усіх небайдужих жителів Менщини. Я завжди відкритий для спілкування і робитиму усе залежне, аби ініціативи, спрямовані на розвиток нашого краю, були втілені в життя.

Коментарі закриті.