Директор районної ДЮСШ Сергій Таратухін займається важкою атлетикою і є постійним відвідувачем масажного кабінету. «Після сильних фізичних навантажень це просто необхідно», – запевняє масажист Олександр Гапон.
Директор районної ДЮСШ Сергій Таратухін займається важкою атлетикою і є постійним відвідувачем масажного кабінету. «Після сильних фізичних навантажень це просто необхідно», – запевняє масажист Олександр Гапон.

Сьогоднішній темп життя стрімкий і неспокійний. Такі зміни викликають необхідність підтримувати свій організм у доброму і бадьорому стані. А більшість наших хвороб повязані із станом хребта та нервової системи. Тому багато людей користуються послугами масажистів. Про особливості цієї професії розповідає менянин Олександр Гапон.

Зі спорту у підприємці

Олександр народився і виріс у Бірківці, але вже 18 років живе у Мені. Свого часу закінчив Чернігівський педуніверситет, навчався на факультеті фізичного виховання.

Ще під час навчання зацікавився масажем та мануальною терапією, – згадує Олександр. – Перші ази отримав від свого тренера Михайла Гавриша. Потім закінчив курси масажу і лікувальної фізкультури, заняття з нами проводив відомий в Україні масажист Сергій Примак. Ну і, звичайно, багато перечитав літератури, консультувався із фахівцями.

Молодий спеціаліст повернувся на Менщину. Три роки працював масажистом у санаторії «Остреч», зявилися перші постійні клієнти, яким подобався серйозний підхід Сашка до улюбленої справи. З 2001 року він вирішив перейти до приватної практики.

Масаж – велике діло

Усі з нас потребують масажу, – каже Олександр Гапон. – І жінка, яка щойно народила дитину і відчуває постійну втому, і сама дитина, яке не хоче спати ночами від болю в животику, і домогосподарка чи робітник, які не можуть розігнути спину, і школяр, який скаржиться на постійний головний біль.

Звичайно, основним видом залишається класичний масаж, але також дуже затребуваним став розслаблюючий, антицелюлітний і вакуумний, які допомагають тримати себе в тонусі і зберігати фігуру в належному вигляді.

Також люди зацікавлені у фахівцях, які володіють навичками дитячого масажу, – ділиться Олександр. – Багато батьків справедливо вважають, що краще попередити хворобу, аніж потім лікувати. У багатьох дітей є проблеми зі здоров’ям, які цілком можна вирішити за допомогою масажу.

Олександр Гапон володіє понад десятком видів масажу: оздоровчим (профілактика і лікування остеохондрозу, скаліозу), косметичним, корегуючим (антицелюлітний), дитячим, баночним (зараз використовують удосконалені банки із застосуванням спеціальної гуми), точковим, спортивним, реабілітаційним (післятравматичний), загально зміцнюючим, коллон-масажем (живота), мануальною терапією.

Головне не зашкодити

Звичайно, така професія потребує постійного перебування у добрій фізичній і інтелектуальній формі.

Багато читаю спеціальної літератури, залучаю інтернет, – підтверджує Олександр. – Відвідував додаткові курси, консультуюсь із фахівцями Харківського інституту патології хребта та суглобів, чернігівськими хірургами і травматологами. Якщо у чомусь не впевнений – відправляю відвідувача на поглиблене обстеження. Були такі випадки, коли відмовляв у проведенні масажу, адже інколи без медикаментозного лікування не можна обійтися. Головне – не зашкодити людині.

Нині масажист приймає у своєму кабінеті, який знаходиться у готелі «Десна». За необхідності може і додому до клієнта приїхати. А бажаючих вистачає: окрім жителів Менщини, послугами Олександра користуються постійні пацієнти з Сосниці, Корюківки, Чернігова і навіть Києва.

Коментарі закриті.