З 1 серпня підрозділи Державної міграційної служби України розпочали роботу з видачі паспортів громадян України, реєстрації місця проживання фізичних осіб, а також виконання інших функцій, визначених законодавством України про громадянство та імміграцію (до цього часу ці функції виконували підрозділи МВС).

Про це “Нашому слову” повідомило управління Державної міграційної служби України в Чернігівській області.

Одночасно із переданням зазначених функцій від МВС до ДМС України, внесено низку змін у законодавство України, спрямованих на суттєве спрощення процедур реєстрації місця проживання фізичних осіб та оформлення паспортів громадян України.

Наразі затверджено нові правила оформлення і видачі паспорта громадянина України. Зокрема, змінено процедуру видачі паспорта – відтепер документи для оформлення паспорта громадянина України подаються безпосередньо до територіальних підрозділів ДМС, а не до житлових контор, як було раніше.

Відповідно до чинного законодавства, паспорт громадянина України оформлюється протягом одного місяця з моменту подання громадянином відповідної заяви до підрозділу ДМС України за місцем проживання.

Що ж стосується реєстрації місця проживання фізичних осіб, то Законом України «Про внесення змін до деяких законів України щодо реєстрації місця проживання та місця перебування фізичних осіб в Україні» (набрав чинності 5.08.2012) передбачено такі важливі нововведення, як реєстрація та зняття з реєстрації проводиться в одному місці та в день звернення особи до органу реєстрації. Тобто, людині відтепер не потрібно їхати, наприклад, до Львова, для зняття з реєстрації, якщо вона має намір зареєструватися у Києві – достатньо звернутися у територіальний підрозділ ДМС України за новим місцем проживання.

Детальну інформацію громадяни можуть отримати в Управлінні Державної міграційної служби України в Чернігівській області за адресою:  вул. Шевченка, 51а, м. Чернігів, від 9:00 до 18:00, у п’ятницю – від  9:00 до 17:00 (перерва від 13:00 до 13:48)у, або ж  за номером телефону 95-15-58.

Менський райни: м. Мена, Червона площа, 8, тел. 2-11-03.

Коментарі закриті.