Наразі ми перебуваємо на порозі чергового підйому захворюваності на ГРВІ та грип. Спалахи грипу виникають щороку, періодично – у особливо критичній формі, з тяжкими наслідками. Про те, як уникнути грипу або хоча б мінімізувати його негативні наслідки, розповідає лікар-інфекціоніст центральної райлікарні Лідія Мартиненко:

– Джерелом зараження грипом є хвора людина. Вірус передається при розмові, кашлі, чханні, повітрям. Можливе зараження через предмети вжитку: іграшки, посуд, рушник та ін. Підраховано, що кожний хворий грипом заражає в середньому п’ятеро здорових.

Захворювання починається гостро. Хворого морозить, у нього стрімко підвищується температура, з’являється сильний головний біль. Потім розвивається загальна слабкість, ломота у всьому тілі, часто виникають нежить, кашель, першіння в горлі. Часом грип викликає ускладнення: запалення легень, бронхів, середнього вуха тощо. Особливо тяжко хвороба протікає у дітей і людей похилого віку. Не слід переносити грип «на ногах».

Щоб запобігти цій хворобі чи уникнути негативних наслідків, лікар радить:

– при нездужанні не варто виходити з дому, слід негайно викликати лікаря;

– хворому потрібно виділити окреме ліжко, рушник, білизну, посуд;

– приміщення, де знаходиться хворий, треба щодня прибирати вологим способом і провітрювати не менше чотирьох разів на добу по 15 – 20 хвилин;

– посуд та предмети догляду за хворим варто кип’ятити чи обдавати окропом;

– особи, які доглядають хворого, мають закривати рот і ніс маскою з чотирьох шарів марлі, а саму маску декілька разів на день прасувати гарячою праскою;

– хворому необхідно суворо дотримуватися постільного режиму, виконувати призначення лікаря;

– при грипі доцільно вживати малину, мед, цибулю, часник та інші засоби народної медицини.

Досвід  свідчить, що найбільш ефективним профілактичним захистом проти захворювання на пандемічний та сезонний грип залишається вакцинація. В аптечній мережі є достатня кількість вакцин для щеплення проти грипу. Тому кожен, хто бажає попередити захворювання або захистити свою родину, може отримати щеплення в маніпуляційному кабінеті райполіклініки.

Коментарі закриті.