Уряд затвердив своєю постановою порядок здійснення обов’язкового технічного контролю тракторів, самохідних шасі, самохідних сільськогосподарських, дорожньо-будівельних і меліоративних машин, сільськогосподарської техніки, інших механізмів. Замість державного технічного огляду, до якого звикли власники машин, буде проводитись обов’язковий технічний контроль. Здійснюватиме його не інспекція Держтехнагляду, як раніше, а суб’єкти господарювання, уповноважені на це.

За повідомленням головного державного інспектора по Менському району інспекції Держтехнагляду Чернігівської ОДА Юрія Пилипенка, обов’язковий технічний контроль проводитиметься один раз на рік з 15 січня по 15 грудня за складеним інспекцією графіком, затвердженим головою райдержадміністрації. Графіки проведення обов’язкового технічного контролю для фізичних осіб будуть направлені до сільських рад за місцем проживання, юридичним особам повідомлять за місцем знаходження.

Індивідуальні власники повинні надати техніку в пункти контролю суб’єктів господарювання, уповноважених здійснювати контроль, або узгодити з ними зручне місце проведення обов’язкового технічного контролю.
Власник машини або уповноважена ним особа подає такі документи:

– паспорт або інший документ, що посвідчує особу, а у разі подання документів уповноваженою особою – документ, що підтверджує її повноваження;

– реєстраційний документ на машину;

– квитанцію (платіжний документ), що підтверджує сплату коштів за здійснення контролю.

На кожну машину, щодо якої здійснено контроль і визнано справною, складається протокол. Справними вважаються машини, які мають задовільний зовнішній вигляд і технічний стан яких відповідає вимогам нормативно-правових актів, стандартів, технічних умов, іншої нормативно-технічної документації.

У разі, коли технічний стан машини не відповідає встановленим вимогам, відповідна інформація вноситься виконавцем до автоматизованої системи. Якщо під час проведення перевірки технічного стану машини виявлено самовільні зміни конструкції або небезпечні невідповідності, виконавець вносить відповідну інформацію до автоматизованої системи, а також попереджає замовника про неможливість експлуатації такої машини.

Документація щодо здійснення контролю машин зберігається виконавцем до дати здійснення наступного контролю. Протокол закріплюється у правому верхньому куті вітрового скла машини.

Трактористи-машиністи, посадові особи, відповідальні за технічний стан, обладнання, експлуатацію машин, громадяни, фізичні особи-підприємці несуть відповідно до законодавства адміністративну відповідальність за експлуатацію машин, що не пройшли обов’язкового технічного контролю у встановлений строк.

Суб’єкт господарювання, уповноважений здійснювати контроль машин, зареєстрованих в інспекції Держтехнагляду: ТОВ «Десна-Транс», вул. Червоноармійська, 23, м. Мена, 15600.

Мітки:

Коментарі закриті.