Ніжна вишивка хрестиком і стрічками, картини і аплікація, різьба по дереву, оригінальні вироби з бісеру, риб’ячої луски, лози, паперу, соломки і навіть ґудзиків та зубочисток…

Таким був асортимент виставки, яку в рамках благодійної акції “Хай добром розквітнуть душі”, у Чернігові розгорнули освітні заклади і громадські організації, що опікуються інвалідами.

Найбільшу експозицію представила Березнянська спеціалізована загальноосвітня школа-інтернат, де навчаються діти з розумовими і фізичними вадами. Вироби, зроблені їхніми руками, вражали своєю високою художньою майстерністю і тонким смаком.

Як розповіла заступник директора закладу з виховної роботи Надія Сокіл, до Чернігова інтернат привіз понад 100 творчих робіт вихованців гуртка декоративно-прикладного мистецтва. Свої знання і погляд на мистецтво на його заняттях дітям передає випускниця Прилуцького педагогічного коледжу Людмила Шемет.

– Вона не художниця, але має “золоті” руки і вміє все, – відзначила колегу співрозмовниця.

З інтернату, вела далі Надія Сокіл, діти виходять підготовленими до життя. Адже вчаться тут не тільки художній творчості, танцям чи співам, а й готувати їсти, пекти хліб і паски на Великдень, шити і майструвати. Необхідні навички вони опановують на уроках соціально-побутового орієнтування, у швейних і столярних майстернях.

– Ми ніде нічого не замовляємо, усе шиємо самі: сценічні костюми, штори, постіль, покривала, – зазначила Надія Сокіл.

Таку ж самовіддану роботу з дітьми, обділеними здоров’ям, проводять і інші педагоги й організатори, запрошені на святковий захід. Зі сцени обласного філармонійного центру їх вітали й нагороджували грамотами голови Чернігівських ОДА, облради і міськради Володимир Хоменко, Анатолій Мельник і Олександр Соколов. Добрі слова звучали з їх вуст і на адресу людей з обмеженими можливостями.

З нагоди Міжнародного дня інвалідів, який відзначається 3 грудня, губернатор області вручив керівнику обласного центру з фізичної культури і спорту інвалідів “Інваспорт” ключі від спеціалізованого автомобіля.

Після урочистої частини діти з особливими потребами виступили із концертом.

Джерело: Наталія ПОТАПЧУК, “Укрінформ”.

Коментарі закриті.