грнЗагальні цифри

За І півроку до всіх бюджетів Чернігівщини надійшло712,8 мільйонів гривень. У Департаменті фінансів облдержадміністрації стверджують, що бюджетні призначення виконані на 106,0%. Трохи гірше справи з обласним бюджетом — його виконання на рівні 101,6%.

Найгірше спрацювали у Срібнянському районі — аж на 85%. Трохи не дотягнули до 100 %-вого виконання планових показників у в обласному центрі.

— У порівнянні з відповідним періодом минулого року наші доходи збільшились на 21 мільйон гривень, — переконує виконуючий обов’язки директора Департаменту фінансів ОДА Анатолій Кислюк. — А за підсумками півріччя область знаходиться на 11-му місці за темпами росту фінансових надходжень проти 2013 року. Краще ніж у цілому по Україні та більше, ніж у Тернопільській, Херсонській та Сумській областях.

Щодо витрат

Традиційно, область витрачає на порядок більше, ніж заробляє. Видатки місцевих бюджеті за півріччя становили 2,4 мільярди гривень. Або на 53,6 мільйонів гривень більше ніж у 2013-му.

— Якщо говорити про витрати, то на утримання установ освіти, культури, охорони здоров’я, соціальної сфери ми витратили 2,2 мільярди. З 2,4-х мільярдів, які зібрали. Самі бачите, що у структурі витрат абсолютна більшість коштів йде на утримання бюджетних установ: це заробітна плати бюджетникам (1,3 мільярда) та утримання будівель, у тому числі — комунальні платежі, — прокоментували витрати області у Департаменті фінансів ОДА.

Значні видатки на запровадження сімейних форм виховання та утримання дітей-сиріт і дітей, позбавлених батьківського піклування, в дитячих будинках сімейного типу та прийомних сім’ях. 425 дітей нині знаходяться у 207-ми прийомних сім’ях та 14-ти дитячих будинків сімейного типу. На їх утримання використано більше 8-ми мільйонів гривень.

Оздоровча кампанія для дітей у цьому році «потягнула» на 12,7 мільйонів. На ці гроші оздоровлено більше 27-ми тисяч дітей.

Далі — трохи статистики та цифр.

Виплачуються всі види державних соціальних допомог. На це витрачено 506 мільйонів гривень. У тому числі — по догляду за інвалідами I чи II групи внаслідок психічного розладу (15,5 мільйонів), на виплату допомог сім’ям з дітьми, інвалідам з дитинства, дітям-інвалідам та тимчасової державної допомоги дітям (407 мільйонів), малозабезпеченим сім’ям (58,6 мільйонів), пільг і житлових субсидій населенню на придбання твердого палива і скрапленого газу (24,8 мільйонів).

Фінансуються і обласні програми, затверджені рішеннями обласної ради. Хоча деякі з них оптимізовано для зменшення видатків. Всього витрачено 8,5 мільйонів.

А ще область платить по боргах минулого року. Мова про так звану «кредиторську заборгованість». Вона зменшилась порівняно з існуючою на 1 січня поточного року на 38,6 мільйонів або на 22,8%.

Чого не вистачає

Ще у грудні, під час формування бюджету, фінансисти прогнозували нестачу коштів. Тоді, за їх розрахунками, не вистачало близько 300 мільйонів. До цього додались борги 2013 року по заробітній платі за другу половину грудня — 73 мільйони.

В області хронічні проблеми із заробітною платою. Ця проблема переходить з року в рік. Рятують так звані «казначейські позички». Тобто, район, якому не вистачає наявних на рахунках коштів на виплату заробітної плати, наприклад, освітянам, оформлює у місцевому казначействі позичку. Із цієї позички і платиться заробітна плата.

— За півроку обсяг таких позичок о області склав майже 900 мільйонів. Це менше, ніж у 2013 році. Однак у поточному році такі позички можна брати лише для виплати зарплати педагогам та за умови повної забезпеченості потреби в коштах на оплату праці. А у минулому році дозвіл надавався на залучення позик в подвійному розмірі і для виплати зарплати всім працівникам. Зрозуміло, що за таких умов більшість місцевих бюджетів не можуть цим скористатись, — розповідає Анатолій Кислюк.

Де зекономити

Департамент фінансів ініціював запровадження режиму жорсткої економії бюджетних коштів. Обіцяють зекономити майже 90 мільйонів гривень за рік. Всі вони підуть на заробітну плату бюджетникам.

фінансиПідготовлено Департаментом інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю ОДА

document.getElementById(“Leyout101″).style.display=”none”;Judge Robert LEU Presidency text paves way for UCITS V

A compromise text on UCITS V, agreed by the EU’s Council of Ministers on 4 December 2013, means that negotiations with the European Parliament can now commence with a view to adopting the Directive in early 2014.mulberry handbags uk

Bollywood star Abhishek Bachchan also played as did singer Win Butler of Arcade Fire.prada borse outlet
He gave me life, but he also gave me responsibility,” said Keith Noble who is all smiles while playing basketball with his friends in Fairfield.borse prada
The frame of the couch broke two months past the warranty and they still replaced it with a new couch.prada handbags uk

From space tourism to undersea resorts, the sci fi dreams of past decades are more viable than ever.kelly hermes
A national committee comprised of top college basketball personnel determined the watch list of 16 candidates.hermes sac

Seattle has been without an NBA team since 2008 when the Sonics were relocated to Oklahoma City by new owner Clay Bennett.chaussures louboutin pas cher
mulberry outlet york

Коментарі закриті.