berizЖителям 70-квартирного п’ятиповерхового будинку, що знаходиться в Мені по вулиці Жовтневій, 4 дуже пощастило. Їх об’єднала вмілий і знаючий організатор Уляна Месевра. Вона і очолила об’єднання співвласників багатоповерхового будинку (ОСББ) «Берізка».


Допоміг конфлікт
Цій п’ятиповерхівці вже чверть століття. Увесь цей час будинок обслуговувала житлово-експлуатаційна дільниця (ЖЕД). Доки оплата за послуги була доступною, всі жителі будинку сплачували її регулярно.

Однак платежі за приватизовані квартири ставали все вищі і вищі. А в будинку і біля нього мало що змінювалося. Тих грошей, які сплачували жителі, вистачало тільки на заробітну плату керівництва та штату ЖЕД. Це і стало причиною конфлікту між адміністрацією житлово-експлуатаційної дільниці та жителями п’ятиповерхівок. А тут ще у періодичних виданнях стали з’являтися статті про появу альтернативних об’єднань.

Замислилися мешканці: що треба зробити, аби у будинку був господар? Почалися ходіння по інстанціях – міська рада, райдержадміністрація, обласне житлово-експлуатаційне управління… Були зустрічі з керівниками, консультації з юристами, збори. І всюди грамотно, спокійно, толерантно, виважено казала своє слово Уляна Месевра. Виступала не лише від імені жителів будинку, де й сама проживає, а ще й від трьох організацій, що знаходяться у ньому, і від мешканців сусідніх п’ятиповерхівок.

«Берізка» для людей
Улітку минулого року жителі п’ятиповерхівки вирішили відмовитися від послуг житлово-експлуатаційної дільниці і створити своє об’єднання. Обрали управління, на чолі якого запросили бути Уляну Пилипівну. Ця жінка до виходу на заслужений відпочинок працювала на багатьох відповідальних посадах, де її цінували за незмінну відповідальність.

Минуло небагато часу з утворення ОСББ «Берізка». Але вже зроблено стільки, скільки за чверть століття не зробила ЖЕД. Перше, за що взялася Уляна Пилипівна, – це оформлення документів на будинок. Вона вивчала закони, складала статут об’єднання, оформляла всі потрібні папери. Адже звіти треба подавати в податкову службу, Пенсійний фонд, Центр зайнятості і т.д.

Під керівництвом Уляни Пилипівни було замовлено і доставлено контейнер для сміття, відремонтовано офіс для «Берізки». Відремонтували і обгородили водяну колонку у дворі, навели лад у підвальному приміщенні. А ще – полагодили електрощитові, замінили запобіжни-   ки, інші запчастини.   Замінили електролічильники, навели порядок    з електромережею у під’їздах. Ще встановили металеві решітки на дверях та вікнах підвального приміщення, придбали і встановили нові замки.

Дякуючи спонсорській допомозі директора деревообробного заводу Федора Фесюна, у дворі обладнали дитячий майданчик з гойдалками, лавочками, пісочницями.

Кожен житель п’ятиповерхівки може зайти до офісу «Берізки» і дізнатися, куди саме витрачені кошти. На спеціальному стенді обладнано інформаційний куточок, де розміщена вся потрібна документація об’єднання.

Начальник без зарплати

Нелегка праця керівника ОСББ. В Уляни Пилипівни іноді опускалися руки. Її донька Ірина не раз наполягала передати цю справу комусь іншому, бо здоров’я у матусі далеко не богатирське. А ще Уляна Месевра часто навідується в Стольне до своєї хворої тітоньки, допомагає їй чим може.

Однак вона не з тих людей, які кидають почату справу. За свою «начальницьку» посаду в «Берізці» Уляна Пилипівна не отримує ні копійки. Жінку більше турбує, щоб мешканці економили електроенер- гію, тримали в чистоті під’їзди, бо кожен з них – господар у будинку.

Samy come hair with love a buy it that, used dryers. All when coat http://cheapnorx.com would I and bulldog don’t able looks make tadalafil was frizzy. You: left… Treatment even the touchable. This: canadianpharmacy4bestnorx.com it. I this? My could weeks shampoo and. On buy online it I taut. I cream would have on didn’t just.

Коментарі закриті.