svidkaУ травні в Україні, як і в Європі, перед початком пляжного сезону проводяться організовані масові огляди населення на предмет наявності новоутворень шкіри, зокрема, меланоми.

– Найважливішим фактором ризику розвитку меланоми є ультрафіолетове випромінювання. Зловживання засмагою може спровокувати виникнення захворювання, – застерігає лікар-дерматовенеролог центральної райлікарні Наталія Росомаха. – Особливо це небезпечно для людей зі світлим або рудим волоссям, численними веснянками, блакитними очима. А також тих, чиї родичі страждали на меланому.

Існує ряд рекомендацій, виконання яких дозволить зменшити ризик виникнення злоякісних пухлин шкіри:

– уникайте перебування під сонцем в період з 10 до 16 години;

– категорично не допускайте перебування на пляжі дітей у віці до трьох років;

– використовуйте сонцезахисний одяг – капелюхи з широкими полями, сорочки з довгим рукавом, сонцезахисні окуляри;

– у жодному разі не заклеюйте родимки пластирем;

– застосовуйте сонцезахисні засоби під час перебування на сонці;

– регулярно оглядайте шкіру;

– при виявленні новоутворень на шкірі необхідно негайно звернутися до лікаря-дерматолога;

– у випадку травми родимки – терміново зверніться до лікаря-дерматолога, онколога.

Також необхідно робити апаратне обстеження (дерматоскопію) усіх підозрілих родимок і новоутворень шкіри. Дерматоскопія – це апаратний неінвазивний метод дослідження, що дозволяє з високим ступенем достовірності визначити тип пігментного новоутворення і діагностувати меланому та інші новоутворення шкіри на ранніх стадіях.

– Меланома може розвинутися дуже швидко – впродовж кількох місяців, – наголошує лікар. – Але злоякісне утворення легко видалити і зупинити рак, якщо розпізнати його на початковій стадії.

Коментарі закриті.