шахрайМіліція застерігає громадян у зв’язку з випадками шахрайств, коли зловмисники пропонують обміняти гривні на «нові» купюри.

Шахраї регулярно звертаються до старих перевірених трюків з обміном грошей «старих» та «нові», адже громадяни дотепер вірять пройдисвітам. Переважна більшість – це люди похилого віку.

Останні два такі випадки трапилися в Чернігові. Першою жертвою шахраїв став 83-річний чоловік, до якого зайшли чоловік та жінка, які представилися працівниками пенсійного фонду. З порогу розповіли, що новий президент проводить в країні грошову реформу і запропонували обміняти «старі» гроші на «нові».

Пенсіонер погодився і в результаті отримав взамін своїх 4 тисяч гривень десять 500-гривневих фантиків з написом «це не гроші, це прикол».

Ті ж самі негідники з «пенсійного фонду» обдурили й 84-річну жінку, яка втратила 2900 своїх кревних гривень.

Згодом ці ж особи намагалися надуритии 90-річну пенсіонерку, але та виявилася більш обізнаною і відмовилася «мінятися». Тоді злочинці, не вагаючись обікрали стареньку, викравши у неї сумку із заощадженнями – 7700 гривнями та золотими прикрасами.

Наразі у перших двох випадках відкрито кримінальне провадження за частиною 1 статті 190 Кримінального кодексу України (шахрайство), за останнім — за частиною 1 статті 185 Кримінального кодексу України (крадіжка).

У зв’язку з цим міліція застерігає громадян, що шахрайки можуть представлятися:

 1. Працівниками центру соціального обслуговування пенсіонерів;
 2. Працівниками інших соціальних служб, що займаються допомогою пенсіонерам;
 3. Ворожками, цілительками;
 4. Працівниками банку;
 5. Працівниками благодійних фондів;
 6. Представниками «Червоного хреста».

Зловмисники можуть пропонувати:

 1. Дешеві ремонтні роботи в квартирі;
 2. Продаж харчів зі знижками;
 3. Переоформити пенсію;
 4. Під приводом грошової реформи обмін грошей на нові;
 5. Надати банківські «миттєві відсотки»;
 6. Зняти порчу або пристріт;
 7. Будь-які інші послуги, за які оплата йде за дуже низькими тарифами.

Шановні громадяни, рекомендуємо з будь-якою підозрілою особою, яка завітала до Вас, не розмовляти і в квартиру або будинок не пускати, а одразу телефонувати в міліцію або звертатися по допомогу до сусідів.

СЗГ УМВС України в Чернігівській області

Коментарі закриті.