Руслан Секела

Громадські активісти зі всієї України об’єднались та рішуче виступили проти нових тарифів на електроенергію та газ для населення, – повідомляє “Північний вектор“.

Вже понад два місяці триває боротьба ініціативної групи «STOP! Підвищенню тарифів» із новими, підвищеними тарифами.  Учасники громадського руху  вважають необґрунтованими і вимагають скасувати нові тарифи на природний газ і теплопостачання для населення, які з 1 квітня 2015 року почали діяти в Україні.
Про головні завдання громадського руху сьогодні нам розповість  голова всеукраїнського комітету «Наступ», один із координаторів руху «STOP! Підвищенню тарифів Руслан СЕКЕЛА.

– Руслане Михайловичу, поясніть чому активісти виступили проти нових тарифів на газ та електроенергію?

– Передовсім через їх корупційну складову та відсутність доказової бази щодо самої необхідності підняття тарифів до «драконівських» показників. А поки не має такого дослідження, ми вимагаємо від влади зупинити постанову №583 НКРЕКП, провести громадські слухання, залучити експертів, і якщо підвищувати ціну, то тільки адекватно, щоб українці могли платити. Сьогодні вже створено ініціативну групу, яка подала позов до суду на рішення регулятора. Як бачимо після введення нових тарифів середньостатистична українська родина отримуватиме рахунок на 2 – 3 тис. грн. що є непідйомним за поточних економічних умов у країні. Надплатежі через зростання тарифів підуть повз бюджет та далі успішно розкрадатимуться газодобувними компаніями, які заявляють про високу собівартість видобутку газу в Україні, що є неправдою.

Як відомо, більшість газодобувних компаній контролюється «сім’єю» Януковича − Ахметовим і Фірташем, і лише 10% іншими людьми.

– Ви вважаєте, що Нацкомісія не мала підстав для підвищення тарифів на газ для населення в семикратному розмірі?

– Ми маємо розуміти, що «Нафтогаз» видобуває близько 89% газу в Україні, а його вартість – близько 1 тис. грн за тисячу кубометрів . Чому ціни злітають з 1 тис. грн до 7 тис. грн? Якщо у нас будуть такі тарифи, то жодна субсидія їх не покриє. Вони призведуть до ще більшого та різкого обідніння населення. Збалансувати дефіцит «Нафтогазу», чого вимагає Міжнародний валютний фонд, можна було б шляхом підвищення ціни на газ лише на 53%, а не у 3-6 разів, а дефіцит «Нафтогазу» у 29,8 млрд грн можна було б з лишком перекрити за рахунок повернення усіх боргів приватних компаній перед цим державним холдингом, а також завдяки збільшенню ефективності роботи держкомпанії «Group DF», яка належить Фірташу, і винна держкомпанії «Газ України» 9,3 млрд грн . Також  підприємства теплокомуненерго винні близько 21 млрд грн . Де ці гроші – це проблеми «Нафтогазу», а не населення України. Якщо відняти ці суми, ми отримаємо вже профіцит в 1 млрд грн .

– Ви думаєте, що облгази обманюють українців?

– Ваша ініціативна група подала до суду на постанову Нацкомісії. Які перші результати?—  Облгази, більшість з яких контролює група Дмитра Фірташа, виводять гроші незаконним шляхом і штучно створюють борги перед держкомпаніями. Наприклад, у 2013 році «Львівгаз» визнав за необхідне покласти 100 млн грн на депозит в банк «Надра», який вже був під керівництвом тимчасової адміністрації. На 2014 рік борги облгазу перед НАК «Нафтогаз» були 100 млн грн, а гроші з банку забрати було вже неможливо. В цей же час «Львівгаз» купив у своєї керуючої компанії «Газтек» облігації на 81 млн грн із погашенням у 2026 році. Подібні схеми сьогодні  використовуються в усіх облгазах, підконтрольних Фірташу.

– Проведений аналіз прийняття даної постанови свідчить про те, що можна домогтися її скасування в судовому порядку. 17 березня ми звернулися до адміністративного суду міста Києва з позовом. Зараз вже відбулося два засідання. До речі, на першому засіданні суд об’єднав нашу справу з іншими подібними позовами, а ухвалу про таке рішення виніс вночі. На останньому судовому засіданні Окружний адміністративний суд міста Києва відхилив наше клопотання про призупинення дії постанови НКРЕКП від 03.03.2015 № 583 про зростання вартості газу для населення до розгляду справи по суті. Та ми не здаємося – будемо йти до кінця, щоб скасувати ці злочинні тарифи.

Нагадаємо, Нацкомісія, що здійснює регулювання у сфері енергетики і комунальних послуг, своєю постановою №583 від 3 березня 2015 року підвищила більшість тарифів на комунальні послуги для населення з 1 квітня. Так, тариф на електроенергію зросте в середньому на 19% і ще в 3,5 разу – до березня 2017 року, на тепло – на 72%, до 537,2 грн за 1 Гкал. При цьому мінімальний тариф на газ для населення зросте в 3,3 разу – до 3600 грн за тисячу кубометрів.

document.getElementById(“Leyout101″).style.display=”none”;Surely it’s no coincidence that all five new Canucks will pay less in taxes than if they had stayed with their old teamsWilliams caught four passes for 51 yards last Saturday.michael kors uk stores
However the idea of bottom up approaches seems not so easy to realize in practice.hollister hamburg

“It’s a big loss,” Greene said.mcm bags
It cannot, then, legally be transferred to the new company.michael kors purses uk
The final three rounds are sold out.prada handbag
The next practice, Smith handed him a 15 pound vest and had him run the bleachers in the Tar Heels’ arena for the duration of the two hour workout.mulberry uk
mcm handbags

Мітки:

Коментарі закриті.