a_f9bcfc78Мерітократія (від лат. meritus – достойний та грец. κρατος – влада) – це одна з форм демократії, така політична система (система влади та управління суспільством), в якій на керівні посади обирають (Президент, парламентарі та інші виборні посади) та призначають (міністри, судді ті інші) виключно на підставі моральних якостей та особистих досягнень людини (освіта, інтелект (знання), талант , здібності, навички, досягнення та здобутки), тобто объективно кращих.

Це система, в якій постійно відбувається селекція талановитих та здібних собистостей, і яких система просуває наверх по соціальних та політичних сходах відповідно до їхніх досягнень.

Основою мерітократії є те, що головним критерієм кар’єрного зростання людини є особисті якості, таланти і досягнення, а не її стать, національність, соціальний стан, родинні та інші зв’язки, наявність грошей або відомість (популярність) як поп-зірки чи спортсмена.

Основними ознаками мерітократії є справедливість , честь, моральність, рівність перед законом, рівність стартових можливостей, особливо рівіність можливостей для отриманя якісної освіти та збреження здоров’я, права і свободи людини та інші демократічні цінності.

За мерітократії суспільством (країною) керують чесні, талановиті, компетентні, працьовиті, досвідчені та відповідальні люди, а не «актори», шахраї та злочинці, яких обрали шляхом введення в оману, маніпулювання, підкупу, залякування та інформаційного тероризування людей.

Веб-сайт:http://shevchenko.ua

http://vkontakte.ru/club18987203

Коментарі закриті.