податокСтартував спільний проект Міністерства доходів і зборів України та Міністерства освіти і науки України – запровадження в дев’ятих класах факультативного курсу «Основи податкових знань», повідомляє Чернігівський Монітор.

Автори ідеї і керівники проекту – Міністр доходів і зборів України, кандидат економічних наук Олександр Клименко та Міністр освіти і науки України, доктор історичних наук, професор Дмитро Табачник. На Чернігівщині презентація підручника «Основи податкових знань» відбулася в загальноосвітній школі №20 м.Чернігова.

Це результат багаторічної роботи двох відомств, спрямованої на формування податкової культури підростаючого покоління, створення позитивного іміджу сумлінного платника податків та підвищення рівня добровільної сплати податків. Під час факультативних занять учні вивчатимуть  історію виникнення і розвитку податків у світі та в Україні –  від Київської Русі до сьогодення.  Вони зможуть дізнатися, які є види податків і зборів, які з них сплачує їхня родина, як їх обчислювати та сплачувати.  Підручник містить багато практичних завдань. Написаний він простою і зрозумілою мовою, гарно ілюстрований.

Звертаючись до дев’ятикласників, які зібралися в залі школи №20, начальник Головного управління Міндоходів у Чернігівській області Андрій Лаврешов зізнався, що по-доброму їм заздрить, оскільки в його шкільні роки не викладався такий курс.

– Пройде час і ви з гордістю будете розповідати, що були, так би мовити, першопрохідцями в опануванні податкових знань, – зазначив А.Ю.Лаврешов. – У вас є реальна можливість вже тепер серйозно готуватися до дорослого життя, адже з часом ви станете платниками податків і одержані знання стануть вам у нагоді. Впевнений, що у майбутньому це буде один з основних предметів шкільної програми. Адже виховання у підростаючого покоління високої податкової культури – це великі інвестиції у майбутнє України».

– Однією з особливостей цього навчального року є запровадження факультативного курсу «Основи податкових знань, – наголосив начальник Управління освіти і науки облдержадміністрації Анатолій Заліський. – Я із задоволенням ознайомився зі змістом підручника. Він пізнавальний і цікавий. Хочу озвучити одну цитату «Податки – це плата за можливість жити в цивілізованому суспільстві».

Побажали дев’ятикласникам успіхів в опануванні нової дисципліни і начальник  управління освіти Чернігівської міської ради Володимир Купріяненко  та директор ЗОШ № 20  м.Чернігова Микола Конончук. Вони також говорили про важливість знань з податкового законодавства.

Вчитель ЗОШ № 20 Ігор Похилько запросив поважних гостей, представників засобів масової інформації та учнів на відкритий урок «Основи податкових знань».

Коментарі закриті.