Таки любимо ми святкувати. А Новий рік та Різдво – особливо.

Вже з 29 грудня у магазинах, на базарах, біля торговельних розкладок було не протовпитися. Не забути купити горошок і ковбасу на олів’є, шампанське, мандарини, «дощик» і бенгальські вогники – це мінімум. Головне – подарунки під ялинку. Встигнути повеселитися на корпоративі, відвести малечу на передноворічні «вогники», роздати борги – і зібрати. Хух, наче все встигли!

По «теліку» – «Х-фактор» і дискотека 80-х, поряд – найближчі серцю люди, на столі – новорічні свічки й келихи з «напівсолодким». Під передзвін курантів практично усі ми стаємо дітьми, вірячи у казку й загадуючи найпотаємніше бажання.

Уже на ранок у суботу народу на вулиці практично не було. Ото тільки автомобілі-таксі гасали туди-сюди. Зрозуміло, усі – до кумів, до родичів, до друзів. Добре, весело, смачно! Тим паче, що вихідних для цього припало аж три.

А коли у вівторок трудовий люд таки дістався до робочих місць і поділився враженнями від новорічного святкування, небесне світило вирішило піднести нам «сюрприз». Близько 11 години ранку 4 січня відбулося перше у нинішньому році сонячне затемнення. Хоч і часткове. Небесне світило, за даними науковців, закрилося тінню Місяця на 80 відсотків.

Багато хто того і не помітив. Адже саме у цей час хмари затягли небо. Хоча найуважніші і наполегливі змогли не тільки побачити, але й сфотографувати рідкісне природне явище. Як, наприклад, менянин Юрій Стальниченко, котрий зафіксував затемнення на фотоапарат для читачів «Нашого слова».

Після затемнення сонце немов вирішило взяти реванш: виблискував іскорками сніг, а від сліпучого інею на гілках аж рябіло в очах.

Хочеться вірити, що то добрий знак. Бо спеціалісти прогнозують: 2011-й – рік поступового виходу з кризи.

А ми, пересічні жителі Менщини, разом з усім православним світом зустріли велике свято – Різдво Христове. Свято благодаті, миру і сподівань на краще.

Мітки:

Коментарі закриті.